Internationale LIETZ SPORT Jännerrallye

Austria
4.1. - 6.1.2018
tarmac / snow

Sebastian Kletzmayr

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 1

Martin Tomasini

BRR Baumschlager Rallye Racing Team
Final Placement
All 5.

Stärkesmarksrundan

Sweden
13.1.2018
snow

Jörgen Jonasson

Jörgen Jonasson
YEG815

Anders Nilsson

Jörgen Jonasson
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Finnskogsvalsen

Sweden
13.1.2018
snow

Mattias Jirvelius

Mattias Jirvelius
YFO335

Erik Gustafsson

Mattias Jirvelius
Final Placement
All 19.
4WD 8.

Kjell Sandberg

Kjell Sandberg
SP 04-27

Stefan Ahl

Kjell Sandberg
Final Placement
All -
4WD -

Martin Berglund

Martin Berglund
YKK458

Joakim Gevert

Martin Berglund
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Fredrik Alsdal

Fredrik Alsdal

Emil Nilsson

Nilsson-Motor Arboga
Final Placement
All 31.
4WD 11.

Kaloppi Ralli

Finland
13.1.2018
snow

Kees Burger

Kees Burger

Miika Teiskonen

Kees Burger
Final Placement
All 5.

Winter Rally Covasna

Romania
19.1. - 21.1.2018
snow

Zoltán Szabó

Eurosol Racing Team Hungary
SP 05-29

Tamás Szőke

Zoltán Szabó
Final Placement
All 2.
2 2.

János Puskádi

Eurosol Racing Team Hungary
SP 05-80

Barnabás Gódor

János Puskádi
Final Placement
All 16.
2 4.

Treskerundan

Sweden
20.1.2018
snow

Martin Berglund

Martin Berglund
YKK458

Joakim Gevert

Martin Berglund
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Laitis Rally Månstråket

Sweden
20.1.2018
snow

Jörgen Jonasson

Jörgen Jonasson
YEG815

Nicklas Jonasson

Jörgen Jonasson
Final Placement
All -
4WD -

Sigdalsrally

Norway
20.1.2018
snow

Nikolay Gryazin

Sports Racing Technologies
KM- 744

Yaroslav Fedorov

Nikolay Gryazin
Final Placement
All 1.
2 1.

Oscar Solberg

Pontus Tidemand Racing
YLE066

Øyvind Beckstrøm

Oscar Solberg
Final Placement
All 4.
2 3.

Mattias Jirvelius

Mattias Jirvelius
YFO335

Erik Gustafsson

Mattias Jirvelius
Final Placement
All 5.
2 4.

Mini Rally - Copa Obligado

Paraguay
20.1. - 21.1.2018
gravel

Pedro Fadul

Pedro Fadul

Hans Thiede

Pedro Fadul
Final Placement
All -

Orlando Penner

Orlando Penner

Eugenio Planas

Orlando Penner
Final Placement
All 1.

Rallye Automobile Monte-Carlo

Monaco
22.1. - 28.1.2018
tarmac / snow

Jan Kopecký

ŠKODA Motorsport

Pavel Dresler

ŠKODA Motorsport II
Final Placement
All 10.
WRC 2 1.
RC2 1.

Ole Christian Veiby

Wevers Sport

Stig Rune Skjærmoen

Ole Christian Veiby
Final Placement
All -
RC2 -

Olivier Burri

Roger Tuning

Anderson Levratti

Olivier Burri
Final Placement
All 12.
RC2 3.

Kalle Rovanperä

TGS Worldwide

Jonne Halttunen

Jonne Halttunen
Final Placement
All 11.
RC2 2.

Quentin Giordano

Sarrazin Motorsport

Vincent Landais

Quentin Giordano
Final Placement
All -
RC2 -

Mathieu Arzeno

Rally Service Racing

Romain Roche

Mathieu Arzeno
Final Placement
All -
RC2 -

Claude Carret

Roger Tuning
21 97SE

Olivier Mathias

Claude Carret
Final Placement
All -
RC2 -

Arctic Lapland Rally

Finland
25.1. - 27.1.2018
snow

Teemu Asunmaa

Asunmaa Racing

Ville Mannisenmäki

Hannu's Rally Team
Final Placement
All -

Marko Mänty

JTR Racing

Joni Mäkelä

TGS Worldwide
Final Placement
All 5.

Eerik Pietarinen

TGS Worldwide

Juhana Raitanen

TGS Worldwide
Final Placement
All 1.

Emil Lindholm

Printsport

Mikael Korhonen

Printsport
Final Placement
All 2.

Jukka Ketomäki

Jukka Ketomäki

Jarkko Alanen

Jukka Ketomäki
Final Placement
All 4.

Tomi Tukiainen

Promotorsport

Mikko Pohjanharju

Printsport
Final Placement
All 6.

Łukasz Pieniążek

Printsport

Przemysław Mazur

Printsport
Final Placement
All 8.

Jukka Kasi

Printsport

Henri Ania

Printsport
Final Placement
All 11.

Mikko Eskelinen

TGS Worldwide

Arto Kapanen

DYNAMO
Final Placement
All 14.

Kees Burger

Kees Burger

Miika Teiskonen

Kees Burger
Final Placement
All 16.

Lars Stugemo

Lars Stugemo

Karl-Olof Lexe

Printsport
Final Placement
All 38.

Pasi Lyytikäinen

TGS Worldwide

Panu Plosila

TGS Worldwide
Final Placement
All 19.

Winter Rally

Lithuania
27.1.2018
gravel / snow

Benediktas Vanagas

Nacionalinis Automobilių Klubas
JPH 015

Mindaugas Čepulis

General Financing team Pitlane
Final Placement
All 1.
R5 1.

Bergslagsrallyt

Sweden
27.1.2018
snow

Mattias Jirvelius

Mattias Jirvelius
YFO335

Erik Gustafsson

Mattias Jirvelius
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Joakim Roman

SXM Compétition
SK 2220

Madelene Buskas

Millbrooks World Rally Team
Final Placement
All 19.
4WD 9.

Fredrik Alsdal

Fredrik Alsdal

Emil Nilsson

Nilsson-Motor Arboga
Final Placement
All 18.
4WD 8.

Rally Näsviken

Sweden
28.1.2018
snow

Mattias Jirvelius

Mattias Jirvelius
YFO335

Erik Gustafsson

Mattias Jirvelius
Final Placement
All 1.
4WD 1.

International Rally of Tsumagoi

Japan
2.2. - 4.2.2018
tarmac / snow

Yuya Sumiyama

Cusco Racing
1EZC·784

Takahiro Yasui

Cusco Racing
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Rally Vännäs

Sweden
2.2. - 3.2.2018
snow

Fredrik Åhlin

Fredrik Åhlin
YES324

Joakim Sjöberg

Fredrik Åhlin
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Mattias Adielsson

Pontus Tidemand Racing
YLE066

Andreas Johansson

Mattias Adielsson
Final Placement
All 2.
4WD 2.

Jörgen Jonasson

Jörgen Jonasson
YEG815

Nicklas Jonasson

Jörgen Jonasson
Final Placement
All 7.
4WD 7.

Martin Berglund

Martin Berglund
YKK458

Joakim Gevert

Martin Berglund
Final Placement
All 3.
4WD 3.

HälleRundan

Sweden
3.2.2018
snow

Joakim Roman

SXM Compétition
SK 2220

Marcus Oldin

Millbrooks World Rally Team
Final Placement
All 2.
4WD 2.

KNA Rally Finnskog

Norway
3.2.2018
snow

Ole Christian Veiby

Kristoffersson Motorsport

Stig Rune Skjærmoen

Ole Christian Veiby
Final Placement
All 2.
2 1.

Nikolay Gryazin

Sports Racing Technologies
KM- 744

Yaroslav Fedorov

Sports Racing Technologies
Final Placement
All -
2 -

Franciacorta Rally Show

Italy
9.2. - 11.2.2018
tarmac

Alessandro Re

HK Racing
14R 0350

Elia Ungaro

Scuderia Etruria
Final Placement
All 26.
R5 11.

Felice Re

HK Racing
SP 04-41

Mara Bariani

Scuderia Etruria
Final Placement
All 9.
R5 4.

Luca Tosini

P.A. Racing
11R 0362

Roberto Peroglio

New Turbomark
Final Placement
All -
R5 -

Cesare Brusa

P.A. Racing
SL2 53E

Davide Cecchetto

P.A. Racing
Final Placement
All -
R5 -

Ilario Bondioni

DP Autosport
ST 213D

Sabrina Cola

Elite Motorsport
Final Placement
All 2.
R5 1.

Yuri Danesi

P.A. Racing
11R 0364

Mario Trolese

P.A. Racing
Final Placement
All 13.
R5 5.

Felice Ducoli

DP Autosport

Giovanni Maifredini

DP Autosport
Final Placement
All 23.
R5 10.

Rallye de Tierra Paracuellos de Jarama

Spain
9.2. - 10.2.2018
gravel

José Luis Peláez

RaceSeven
8847 KGZ

Rodolfo Del Barrio

Tineo Auto Club
Final Placement
All -

Vinterpokalen

Sweden
10.2.2018
snow

Martin Berglund

Martin Berglund
YKK458

Joakim Gevert

Martin Berglund
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Rallijs Sarma

Latvia
10.2.2018
snow

Nikolay Gryazin

Sports Racing Technologies
KM- 744

Yaroslav Fedorov

Sports Racing Technologies
Final Placement
All 1.
R5 1.

East Safari Rally

Cyprus
10.2. - 11.2.2018
tarmac / gravel

Simos Galatariotis

Galatariotis Rally Team
AA439-17

Antonis Ioannou

Petrolina Eni Racing
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Primera fecha de Súper Prime

Paraguay
11.2.2018
gravel

Miguel García

Gustavo Saba
BSU 208

Adolfo Gonzalez

Miguel García
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Orlando Penner

Orlando Penner

Pablo Olmos

Orlando Penner
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Pedro Fadul

Pedro Fadul

Hans Thiede

Pedro Fadul
Final Placement
All 5.
RC2 5.

Rally Sweden

Sweden
15.2. - 18.2.2018
snow

Pontus Tidemand

ŠKODA Motorsport
11R 0368

Jonas Andersson

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All 12.
WRC 2 2.
RC2 2.

Ole Christian Veiby

ŠKODA Motorsport
11R 0367

Stig Rune Skjærmoen

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All 13.
WRC 2 3.
RC2 3.

Łukasz Pieniążek

Printsport

Przemysław Mazur

Printsport
Final Placement
All 38.
WRC 2 9.
RC2 17.

Umberto Scandola

S.A. Motorsport Italia
SL2 28E

Andrea Gaspari

S.A. Motorsport Italia
Final Placement
All 49.
WRC 2 11.
RC2 23.

Fredrik Åhlin

Fredrik Åhlin
YES324

Joakim Sjöberg

Fredrik Åhlin
Final Placement
All -
WRC 2 -
RC2 -

Mattias Adielsson

Pontus Tidemand Racing
YLE066

Andreas Johansson

Mattias Adielsson
Final Placement
All 15.
WRC 2 4.
RC2 4.

Janne Tuohino

Toksport WRT
AW TS 157

Reeta Hämäläinen

Toksport WRT
Final Placement
All 16.
WRC 2 5.
RC2 5.

Lars Stugemo

Lars Stugemo

Karl-Olof Lexe

Lars Stugemo
Final Placement
All 28.
WRC 2 8.
RC2 13.

Jarmo Berg

Toksport WRT
SL2 92E

Rami Suorsa

Toksport WRT
Final Placement
All 45.
WRC 2 10.
RC2 20.

Mattias Jirvelius

Mattias Jirvelius
YFO335

Erik Gustafsson

Mattias Jirvelius
Final Placement
All 21.
RC2 9.

Kjell Sandberg

Kjell Sandberg
SPR112

Göran Lönnmark

Kjell Sandberg
Final Placement
All 26.
RC2 12.

Fredrik Alsdal

Fredrik Alsdal
RLS283

Emil Nilsson

Fredrik Alsdal
Final Placement
All 43.
RC2 19.

Luca Hoelbling

S.A. Motorsport Italia
FF 413CM

Mauro Grassi

Luca Hoelbling
Final Placement
All 34.
RC2 14.

Joakim Roman

SXM Compétition
SK 2220

Madelene Buskas

Joakim Roman
Final Placement
All 37.
RC2 16.

Johan Kristoffersson

Kristoffersson Motorsport
LEL719

Patrik Barth

Johan Kristoffersson
Final Placement
All 17.
RC2 6.

SM Vaakuna-ralli

Finland
16.2. - 17.2.2018
snow

Eerik Pietarinen

TGS Worldwide

Juhana Raitanen

TGS Worldwide
Final Placement
All 3.

Emil Lindholm

Printsport

Mikael Korhonen

Printsport
Final Placement
All -

Marko Mänty

JTR Racing

Joni Mäkelä

TGS Worldwide
Final Placement
All 5.

Kalle Rovanperä

TGS Worldwide

Jonne Halttunen

TGS Worldwide
Final Placement
All 1.

Teemu Asunmaa

Asunmaa Racing

Ville Mannisenmäki

Hannu's Rally Team
Final Placement
All 2.

Tomi Tukiainen

Promotorsport

Mikko Pohjanharju

Printsport
Final Placement
All 8.

Nikolay Gryazin

Sports Racing Technologies

Yaroslav Fedorov

Sports Racing Technologies
Final Placement
All 4.

Jukka Kasi

Printsport

Henri Ania

Printsport
Final Placement
All 9.

Toni Kuhanen

TGS Worldwide

Matti Kangas

DYNAMO
Final Placement
All 14.

Pasi Lyytikäinen

TGS Worldwide

Panu Plosila

TGS Worldwide
Final Placement
All 15.

Rallye Serras de Fafe

Portugal
17.2. - 18.2.2018
gravel

Pedro Meireles

RaceSeven
8847 KGZ

Mário Castro

Pedro Meireles
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Miguel Barbosa

Miguel Barbosa
78·TO·69

Hugo Magalhães

BP Ultimate Vodafone ŠKODA Team
Final Placement
All 2.
RC2 2.

António Dias

António Dias
SL2 75E

Daniel Pereira

PB Racing
Final Placement
All -
RC2 -

Diogo Salvi

Diogo Salvi
SC WR 90

Carlos Magalhães

Diogo Salvi
Final Placement
All -
RC2 -

Ricardo Teodósio

ARC Sport
68·SR·84

José Teixeira

Ricardo Teodósio
Final Placement
All 23.
RC2 15.

Alexander Villanueva

Rallycar
1234 JYM

Óscar Sánchez

Alexander Villanueva
Final Placement
All 8.
RC2 8.

Ronde della Val Merula

Italy
17.2. - 18.2.2018
tarmac

Fabio Andolfi

DP Autosport
SY6 45E

Fulvio Florean

Eurospeed
Final Placement
All 5.
R5 3.

Jacopo Araldo

Roger Tuning
21 97SE

Lorena Boero

Meteco
Final Placement
All 6.
R5 4.

Marco Colombi

Colombi Racing Team
FF 140TR

Angelica Rivoir

Marco Colombi
Final Placement
All 4.
R5 2.

Leopoldo Maestrini

P.A. Racing
11R 0364

Daniele Michi

P.S.G. Rally
Final Placement
All 8.
R5 6.

Giuseppe Di Palma

P.A. Racing
11R 0362

Bernier Cobra

Etruria
Final Placement
All 2.
R5 1.

Michele Guastavino

RSsport di Sandro Rossi
18·QX·31

Laura Bottini

Racing for Genova
Final Placement
All 10.
R5 8.

Simone Bertolotti

DP Autosport
ST 213D

Marco Rosso

Simone Bertolotti
Final Placement
All 63.
R5 12.

Renzo Grossi

P.A. Racing
SL2 53E

Alice Grossi

P.A. Racing
Final Placement
All 12.
R5 9.

Top Fry Nakuru Rally

Kenya
17.2.2018
gravel

Manvir Baryan

Manvir Baryan
KCK 222F

Drew Sturrock

Multiple Racing Team
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Onkar Rai

Onkar Rai
MENENGAI

Gareth Dawe

Kabras Racing
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Rallye Régional Portivechju Sud Corse

France
17.2. - 18.2.2018
tarmac

Jonathan Paccini

Metior Sport

Thomas Eon

Jonathan Paccini
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rally day 2 Castelli

Croatia
17.2. - 18.2.2018
gravel

Marco Carrara

RB Motorsport
AA448-17

Nicola Colombo

Marco Carrara
Final Placement
All 10.

Östersund Winter Rally

Sweden
23.2. - 24.2.2018
snow

Fredrik Åhlin

Fredrik Åhlin
YES324

Joakim Sjöberg

Fredrik Åhlin
Final Placement
All 3.
4WD 3.

Mattias Adielsson

Pontus Tidemand Racing
YLE066

Andreas Johansson

Mattias Adielsson
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Martin Berglund

Martin Berglund
YKK458

Joakim Gevert

Martin Berglund
Final Placement
All -
4WD -

Jörgen Jonasson

Jörgen Jonasson
YEG815

Nicklas Jonasson

Jörgen Jonasson
Final Placement
All 2.
4WD 2.

David Bogie

David Bogie
SP 04-03

John Rowan

David Bogie
Final Placement
All -
4WD -

Anton Eriksson

Melvyn Evans Motorsport
SP 05-71

Magnus Proos

Anton Eriksson
Final Placement
All 11.
4WD 10.

Rally van Haspengouw

Belgium
23.2. - 24.2.2018
tarmac

Cédric Cherain

HK Racing
14R 0350

Filip Cuvelier

Cédric Cherain
Final Placement
All -
RC2 -

Kris Princen

Roger Tuning
1-RVK-490

Bram Eelbode

Kris Princen
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Robin Maes

SXM Compétition
SK 2220

Jasper Vermeulen

Autostal Atlantic
Final Placement
All 8.
RC2 7.

Steve Matterne

Bernard Munster Autosport
1-TVD-957

Rik Vanlessen

Hesbaye
Final Placement
All 5.
RC2 4.

Vincent Verschueren

GoDrive Racing
1-NKT-007

Véronique Hostens

Autostal Duindistel
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Rallye National de la Côte Fleurie

France
23.2. - 24.2.2018
tarmac

Pierre Roché

Team FJ

Martine Roché

Pierre Roché
Final Placement
All 3.
R5 1.

Eddie Lemaitre

Eddie Lemaitre

Ludovic Coupe

Eddie Lemaitre
Final Placement
All 6.
R5 3.

Guy Mottard

MBC Location

Jordan Mottard

Guy Mottard
Final Placement
All 11.
R5 5.

Nicolas Dupont

Rally Service Racing

Mickaël Fesquet

Nicolas Dupont
Final Placement
All 9.
R5 4.

Rallye des Routes du Nord

France
23.2. - 25.2.2018
tarmac

Yves Saint Requier

Yves Saint Requier

François Gilbert

Yves Saint Requier
Final Placement
All 4.
R5 2.

Rallye Bordeaux Aquitaine Classic

France
23.2. - 24.2.2018
tarmac

Paul Gauthier

Paul Gauthier

Ludovic Moreau

Paul Gauthier
Final Placement
All 3.
R5 2.

Numedalsrally

Norway
24.2.2018
snow

Ole Christian Veiby

Kristoffersson Motorsport
LEL719

Stig Rune Skjærmoen

Ole Christian Veiby
Final Placement
All 1.
2 1.

Rally del Guairá

Paraguay
24.2. - 25.2.2018
gravel

Gustavo Saba

Gustavo Saba
BSU 208

Fernando Mussano

Gustavo Saba
Final Placement
All -
RC2 -

Tiago Weiler

Tiago Weiler

Eduardo Gómez

Tiago Weiler
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Miguel Zaldivar

Miguel Zaldivar

Victor Aguilera

Miguel Zaldivar
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Pedro Fadul

Pedro Fadul

Hans Thiede

Pedro Fadul
Final Placement
All -
RC2 -

Rallye Régional des Roches Brunes

France
24.2. - 25.2.2018
tarmac

Alain Deveza

Arcauto Competition

Anthony Vilanova

Alain Deveza
Final Placement
All 2.
R5 2.

Anthony Puppo

Anthony Puppo

Allison Viano

Anthony Puppo
Final Placement
All 1.
R5 1.

Ral·li Esprint Sant Julià

Spain
24.2. - 25.2.2018
tarmac

Albert Orriols

Albert Orriols
S 4707 BCB

Lluís Pujolar

Escuderia Osona
Final Placement
All 2.

RallyPro Circuit Short Rally

Netherlands
24.2.2018
tarmac

Hermen Kobus

Kobus Tuning Rallyteam
1-PED-236

Gert-Jan Kobus

Hermen Kobus
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Erik van Loon

Wevers Sport
SP 05-08

Harmen Scholtalbers

Erik van Loon
Final Placement
All 2.
RC2 2.

ADAC Saarland-Pfalz Rallye

Germany
2.3. - 3.3.2018
tarmac / snow

Dominik Dinkel

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 4

Christina Kohl

Brose Motorsport
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rally Città di Arezzo - Valtiberina

Italy
2.3. - 4.3.2018
gravel

Tullio Versace

S.A. Motorsport Italia
FF 413CM

Paolo Cargnelutti

Movisport
Final Placement
All 4.
R5 2.

Matteo Vintaloro

Colombi Racing Team
FF 140TR

Giuseppe Buscemi

CST Sport
Final Placement
All 7.
R5 4.

Michele Piccolotto

Michele Piccolotto
01R 0382

Franco Cenere

Hawk Racing Club
Final Placement
All -
R5 -

Nicolò Marchioro

RB Motorsport
AA448-17

Marco Marchetti

M.R.C. Sport
Final Placement
All 1.
R5 1.

David Bizzozero

Metior Sport
NM MS 276

Pietro D'Agostino

La Superba
Final Placement
All 10.
R5 5.

INA Rally Kumrovec

Croatia
2.3. - 3.3.2018
tarmac / snow

Krisztián Hideg

Korda Racing
SP 04-77

István Kerék

AK Delta Sport
Final Placement
All 2.

Rallye National de la Vienne

France
2.3. - 3.3.2018
tarmac

Mickaël Faucher

Team FMSA

Anthony Faucher

Mickaël Faucher
Final Placement
All 2.
R5 2.

Nicolas Hernandez

Gilles Hernandez

Romain Barbot

Nicolas Hernandez
Final Placement
All 1.
R5 1.

Ouneva Group SM-Itäralli

Finland
3.3.2018
snow

Eerik Pietarinen

TGS Worldwide

Juhana Raitanen

TGS Worldwide
Final Placement
All 1.

Marko Mänty

JTR Racing

Joni Mäkelä

TGS Worldwide
Final Placement
All 4.

Emil Lindholm

Printsport

Mikael Korhonen

Printsport
Final Placement
All 6.

Teemu Asunmaa

Asunmaa Racing

Ville Mannisenmäki

Hannu's Rally Team
Final Placement
All 2.

Nikolay Gryazin

Sports Racing Technologies

Yaroslav Fedorov

Sports Racing Technologies
Final Placement
All 3.

Jukka Kasi

Printsport

Henri Ania

Printsport
Final Placement
All 10.

Mattias Jirvelius

Mattias Jirvelius

Erik Gustafsson

Mattias Jirvelius
Final Placement
All 16.

Mikko Heikkilä

Antti Selivaara

Juho Hänninen

Mikko Heikkilä
Final Placement
All 7.

Kees Burger

Kees Burger

Miika Teiskonen

Kees Burger
Final Placement
All 15.

Jari Tuuri

TGS Worldwide

Markus Silfvast

DYNAMO
Final Placement
All 28.

Pasi Lyytikäinen

TGS Worldwide

Panu Plosila

TGS Worldwide
Final Placement
All 11.

Rallye Régional de Vaison la Romaine

France
3.3. - 4.3.2018
tarmac

Guy Mottard

MBC Location

Sullivan Caetano

Guy Mottard
Final Placement
All 9.
R5 3.

Rallye Régional du Pays Avallonnais

France
3.3. - 4.3.2018
tarmac

Laurent Lecki

Alésia Méca Sport

Jérémy Lamur

Laurent Lecki
Final Placement
All 2.
R5 2.

Mathias Vaison

Vaison Racing

Alexandra Meurat

Mathias Vaison
Final Placement
All 4.
R5 4.

Christophe Vaison

Vaison Racing

Frédéric Vauclare

Christophe Vaison
Final Placement
All 3.
R5 3.

Rallye Régional Baldomérien

France
3.3. - 4.3.2018
tarmac

David Salanon

David Salanon

Jérôme Degout

David Salanon
Final Placement
All 1.
R5 1.

Philippe Baffoun

Rally Service Racing

Caroline Leveque

Philippe Baffoun
Final Placement
All 3.
R5 3.

Rali Cabeceiras de Basto

Portugal
3.3.2018
gravel

António Dias

António Dias
SL2 75E

Daniel Pereira

António Dias
Final Placement
All 2.

Rally Guanajuato México

Mexico
8.3. - 11.3.2018
gravel

Pontus Tidemand

ŠKODA Motorsport
11R 0331

Jonas Andersson

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All 7.
WRC 2 1.
RC2 1.

Kalle Rovanperä

ŠKODA Motorsport
11R 0325

Jonne Halttunen

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All 15.
WRC 2 5.
RC2 5.

Herock Spa Rally

Belgium
9.3. - 10.3.2018
tarmac

Kris Princen

Bernard Munster Autosport
1-TWS-361

Bram Eelbode

Kris Princen
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Ghislain de Mevius

Ghislain de Mevius
1-SEY-955

André Leyh

G Rally Team
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Melissa Debackere

Autosport Debackere
11R 0319

Arne Dekeyser

Duindistel
Final Placement
All -
RC2 -

Adrian Fernémont

S.A.N. Mazuin
1-TVH-010

Samuel Maillen

New Racing
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Rallye Tierras Altas de Lorca

Spain
9.3. - 10.3.2018
gravel

Alexander Villanueva

Rallycar
1234 JYM

Óscar Sánchez

Alexander Villanueva
Final Placement
All 27.
R5 10.

José Luis Peláez

RaceSeven
8847 KGZ

Rodolfo Del Barrio

Escuderia Tineo Auto Club
Final Placement
All 4.
R5 3.

Eduard Pons

Baporo Motorsport
P 4944 BCW

Dani Muntadas

Baporo Motorsport
Final Placement
All 12.
R5 8.

LBC-Ruschen

Sweden
10.3.2018
snow

Jerker Axelsson

Pontus Tidemand Racing
YLE066

Mattias Andersson

Jerker Axelsson
Final Placement
All 2.
4WD 2.

Kjell Sandberg

Kjell Sandberg
SPR112

Stefan Ahl

Kjell Sandberg
Final Placement
All 5.
4WD 5.

Anton Eriksson

Melvyn Evans Motorsport
SP 05-71

Ida Lidebjer Granberg

Anton Eriksson
Final Placement
All 9.
4WD 9.

Fredrik Alsdal

Fredrik Alsdal
RLS283

Emil Nilsson

Nilsson Motor i Arboga
Final Placement
All 39.
4WD 21.

Motors Rally Show

Italy
10.3. - 11.3.2018
tarmac

Giacomo Scattolon

P.A. Racing
11R 0362

Davide Fogato

Road Runner Team
Final Placement
All 3.
R5 3.

Andrea Minchella

DP Autosport

Diocleziano Toia

Biella Corse
Final Placement
All 11.
R5 9.

Jacopo Araldo

Roger Tuning
21 97SE

Lorena Boero

Meteco Corse
Final Placement
All 4.
R5 4.

Yuri Danesi

P.A. Racing
11R 0364

Mario Trolese

P.A. Racing
Final Placement
All 17.
R5 11.

Rallye Régional de l'OR - Pays de Jumilhac

France
10.3.2018
tarmac

Paul Gauthier

Paul Gauthier

Christophe Couttier

Paul Gauthier
Final Placement
All 10.
R5 2.

Rallye de Meuse

France
10.3. - 11.3.2018
tarmac

Thierry Chkondali

Rally Service Racing

Sébastien Raviot

Thierry Chkondali
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rally de Quillón

Chile
10.3. - 11.3.2018
gravel

Alejandro Cancio

Conveyor Belt Technology

Santiago García

Conveyor Belt ŠKODA
Final Placement
All 1.
R5 1.

Cristobal Vidaurre

Conveyor Belt Technology

Javier Montero

Conveyor Belt ŠKODA
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rallye Le Touquet Pas-de-Calais

France
15.3. - 17.3.2018
tarmac

Jourdan Serderidis

SXM Compétition

Frédéric Miclotte

Jourdan Serderidis
Final Placement
All 13.
R5 9.

Pierre Roché

Team FJ

Martine Roché

Team FJ
Final Placement
All 6.
R5 5.

Quentin Gilbert

2C Compétition

Valentin Salmon

2C Compétition
Final Placement
All -
R5 -

Thibault Habouzit

2C Compétition

Sandra Fargier

2C Compétition
Final Placement
All 4.
R5 3.

Guillaume Sirot

Rally Service Racing

Emeline Breuil

Guillaume Sirot
Final Placement
All -
R5 -

A123 Teszt Rallye a Rally Café Kupáért

Hungary
15.3. - 16.3.2018
tarmac

László Ranga

Topp Cars Rally Team
SP 04-20

János Czakó

Ranga Rally Team
Final Placement
All 4.

Miklós Kazár

Korda Racing
SP 04-77

Zsolt Tóth

ProRacers.hu
Final Placement
All -

János Puskádi

Eurosol Racing Team Hungary
SP 06-20

Barnabás Gódor

Eurosol Racing Team
Final Placement
All 6.

Rally Trans Itapúa

Paraguay
16.3. - 18.3.2018
gravel

Gustavo Saba

Gustavo Saba
BSU 208

Fernando Mussano

Gustavo Saba
Final Placement
All 2.
CODASUR 2.
RC2 2.

Tiago Weiler

Tiago Weiler

Eduardo Gómez

Tiago Weiler
Final Placement
All -
CODASUR -
RC2 -

Miguel Zaldivar

Miguel Zaldivar

Fernando Zuleta

Miguel Zaldivar
Final Placement
All -
CODASUR -
RC2 -

José Luis Jacquet

José Luis Jacquet

Hernan Vargas Peña

José Luis Jacquet
Final Placement
All 8.
CODASUR 8.
RC2 6.

Miguel Zaldivar Jr.

Miguel Zaldivar

Victor Aguilera

Miguel Zaldivar
Final Placement
All 3.
CODASUR 3.
RC2 3.

Orlando Penner

Orlando Penner

Pablo Olmos

Orlando Penner
Final Placement
All 5.
CODASUR 5.
RC2 5.

Blas Zapag Jr.

Blas Zapag

Enrique Fratta

Blas Zapag
Final Placement
All -
CODASUR -
RC2 -

Safari Rally

Kenya
16.3. - 18.3.2018
gravel

Manvir Baryan

Manvir Baryan
KCK 222F

Drew Sturrock

MRT
Final Placement
All -
ARC -
RC2 -

Onkar Rai

Onkar Rai
MENENGAI

Gareth Dawe

Kabras Sugar
Final Placement
All -
ARC -
RC2 -

Rebenland Rallye

Austria
16.3. - 17.3.2018
tarmac

Raimund Baumschlager

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 4

Pirmin Winklhofer

BRR Baumschlager Rallye & Racing Team
Final Placement
All -

Tomáš Pospíšilík

AOP Racing Team
09R 0082

Jiří Hovorka

Tomáš Pospíšilík
Final Placement
All -

Stefan Göttig

Stefan Göttig
KS R 397

Natalie Solbach-Schmidt

KMCK e.V. im ADAC
Final Placement
All 25.

Thomas Wallenwein

Wallenwein Rallye Sport
S WT 401

Henry Wichura

race:pro motorsport
Final Placement
All -

Rallye National Pays du Gier

France
16.3. - 17.3.2018
tarmac

Ivan Ballinari

Roger Tuning

Paolo Pianca

Ivan Ballinari
Final Placement
All 1.
R5 1.

Mike Coppens

Metior Sport

Renaud Jamoul

Mike Coppens
Final Placement
All -
R5 -

Rallye National du Vallon de Marcillac

France
16.3. - 18.3.2018
tarmac

Anthony Puppo

Anthony Puppo

Kévin Sirotti

Anthony Puppo
Final Placement
All -
R5 -

Christian de Boussac

Christian de Boussac Rallye Experience

Anne de Boussac

Christian de Boussac
Final Placement
All 59.
R5 4.

Rally dei Laghi

Italy
16.3. - 17.3.2018
tarmac

David Bizzozero

Metior Sport
RA HN 393

Rudy Pollet

La Superba
Final Placement
All -
R5 -

Giuseppe Di Palma

P.A. Racing
11R 0362

Bernier Cobra

Scuderia Etruria
Final Placement
All 1.
R5 1.

Diocleziano Toia

DP Autosport
SY6 39E

Denis Tosetto

Scuderia Biella Corse
Final Placement
All -
R5 -

Luca Potente

HK Racing
14R 0350

Paolo Gogni

Luca Potente
Final Placement
All -
R5 -

Simone Bertolotti

DP Autosport
ST 213D

Marco Rosso

Simone Bertolotti
Final Placement
All 5.
R5 3.

Rali Município de São Vicente

Portugal
16.3. - 17.3.2018
tarmac

Alexandre Camacho

Delta Rally
SP 05-29

Jorge Pereira

Alexandre Camacho
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Rally Ronde del Canavese

Italy
17.3. - 18.3.2018
tarmac

Mario Trolese

Roger Tuning
21 97SE

Paolo Porta

Turismotor's
Final Placement
All 4.
R5 1.

Sijperda Zuiderzeerally

Netherlands
17.3.2018
tarmac

Hermen Kobus

Kobus Tuning Rallyteam
1-PED-236

Erik de Wild

Hermen Kobus
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Erik van Loon

Wevers Sport
SP 05-23

Harmen Scholtalbers

Erik van Loon
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Jim van den Heuvel

SXM Compétition
SK 2220

Jouri Dockx

Jim van den Heuvel
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Azores Airlines Rallye

Portugal
22.3. - 24.3.2018
gravel

Bruno Magalhães

ARC Sport
S 1924 BCB

Hugo Magalhães

Bruno Magalhães
Final Placement
All 3.
ERC 3.
RC2 3.

Albert von Thurn und Taxis

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 1

Bjorn Degandt

BRR-Baumschlager Rally and Racing Team
Final Placement
All -
ERC -
RC2 -

Ricardo Moura

ARC Sport
S 3102 BCB

António Costa

Ricardo Moura
Final Placement
All 2.
ERC 2.
RC2 2.

Fabian Kreim

ŠKODA AUTO Deutschland
DA X 3232

Frank Christian

ŠKODA AUTO Deutschland
Final Placement
All 12.
ERC 12.
RC2 12.

Chris Ingram

Toksport WRT
SP 04-47

Ross Whittock

Toksport WRT
Final Placement
All 4.
ERC 4.
RC2 4.

Martin Koči

Keane Motorsport
CJ 15 WRC

Filip Schovánek

ŠKODA Slovakia Motorsport
Final Placement
All -
ERC -
RC2 -

Paulo Nobre

Motorsport Italia
11R 0338

Gabriel Morales

Palmeirinha Rally
Final Placement
All 18.
ERC 18.
RC2 15.

Hubert Ptaszek

Tagai Racing Technology
KN S 093

Maciej Szczepaniak

Hubert Ptaszek
Final Placement
All 38.
ERC 35.
RC2 28.

Fredrik Åhlin

Fredrik Åhlin
YES324

Joakim Sjöberg

Fredrik Åhlin
Final Placement
All 5.
ERC 5.
RC2 5.

Rhys Yates

Rhys Yates
SP 06-06

Elliott Edmondson

Rhys Yates
Final Placement
All 8.
ERC 8.
RC2 8.

Dávid Botka

Botka Rally Team
SP 05-38

Márk Mesterházi

Sysinfo Rallye Team
Final Placement
All -
ERC -
RC2 -

Norbert Herczig

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 3

Ramón Ferencz

MOL Racing Team
Final Placement
All 6.
ERC 6.
RC2 6.

Aloísio Monteiro

ARC Sport
39·TH·48

André Couceiro

Aloísio Monteiro
Final Placement
All 22.
ERC 22.
RC2 19.

Orhan Avcıoğlu

Toksport WRT
AW TS 157

Burçin Korkmaz

Toksport WRT
Final Placement
All -
ERC -
RC2 -

Ricardo Teodósio

ARC Sport
68·SR·84

José Teixeira

Ricardo Teodósio
Final Placement
All 9.
ERC 9.
RC2 9.

Diogo Salvi

Diogo Salvi
SC WR 90

Carlos Magalhães

Diogo Salvi
Final Placement
All 20.
ERC 20.
RC2 17.

António Dias

António Dias
SL2 75E

Daniel Pereira

António Dias
Final Placement
All 23.
RC2 20.

KOWAX Valašská rally ValMez

Czech Republic
23.3. - 25.3.2018
tarmac

Jan Kopecký

ŠKODA Motorsport
11R 0369

Pavel Dresler

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All 1.
2 1.

Ole Christian Veiby

ŠKODA Motorsport
11R 0367

Stig Rune Skjærmoen

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All 3.
2 3.

Jaromír Tarabus

MM Rally Team
KE S 119

Daniel Trunkát

Jaromír Tarabus
Final Placement
All 6.
2 5.

Vojtěch Štajf

Racing 21
01R 0380

Markéta Skácelová

Racing 21-Klokočka ŠKODA Team
Final Placement
All 11.
2 10.

Karel Trojan

Korno Motorsport
01R 0339

Zdeněk Jůrka

J-M Motors
Final Placement
All 12.
2 11.

Patrik Rujbr

Patrik Rujbr
01R 0376

Veronika Římalová

TNT Počernice
Final Placement
All 15.
2 13.

Filip Mareš

Kresta Racing
11R 0288

Jan Hloušek

ACA ŠKODA Autoklub Team
Final Placement
All 8.
2 7.

Tomáš Pospíšilík

AOP Racing Team
09R 0082

Jiří Hovorka

Autokomplex Menčík ŠKODA RT
Final Placement
All 16.
2 14.

Karel Štochl

Karel Štochl
11R 0404

Adéla Vacková

Karel Štochl
Final Placement
All 29.
2 16.

Rally Il Ciocco e Valle del Serchio

Italy
23.3. - 24.3.2018
tarmac

Umberto Scandola

S.A. Motorsport Italia
SL2 28E

Guido D'Amore

Daytona Race
Final Placement
All -
R5 -

Rudy Michelini

P.A. Racing
11R 0364

Michele Perna

Movisport
Final Placement
All 5.
R5 5.

Simone Bertolotti

DP Autosport
ST 213D

Marco Rosso

Simone Bertolotti
Final Placement
All -
R5 -

Leopoldo Maestrini

P.A. Racing
11R 0362

Daniele Michi

P.S.G. Rally
Final Placement
All 11.
R5 11.

Luca Artino

Race Art Technology
SC WR 5

Andrea Gabelloni

Art Motorsport
Final Placement
All 16.
R5 12.

Federico Santini

Trico World Rally Team
SY6 22E

Gabriele Romei

Art Motorsport
Final Placement
All 10.
R5 10.

Alessio Profeta

DP Autosport
SY6 39E

Massimiliano Alduina

Island Motorsport
Final Placement
All 24.
R5 14.

Nikolay Gryazin

Sports Racing Technologies
KM- 744

Yaroslav Fedorov

Sports Racing Technologies
Final Placement
All 9.
R5 9.

Egisto Vanni

Colombi Racing Team
FF 140TR

Gianni Lartini

Egisto Vanni
Final Placement
CR 2.

Credobus Eger Rallye

Hungary
23.3. - 25.3.2018
tarmac

Ferenc Vincze

Attila Bazsó
SP 03-57

Attila Bazsó

Š-Motorsport
Final Placement
All 4.
2 4.

Miklós Kazár

Korda Racing
SP 04-77

Zsolt Tóth

Proracers.hu
Final Placement
All 3.
2 3.

János Balogh

Topp Cars Rally Team
SP 04-79

Tamás Szőke

Energy RT
Final Placement
All 6.
2 6.

József Trencsényi

Extrém Sport Team
01R 0369

Gábor Verba

Extrém Sport Team
Final Placement
All 10.
2 10.

Péter Osváth

Péter Osváth
SP 04-71

Zoltán Répás

MR Racing
Final Placement
All 11.
2 11.

Sándor Ollé

Sándor Ollé
SP 0 269

Kristóf Belső

TMC Rallysport
Final Placement
All 9.
2 9.

Rallye National di u Paese Aiaccinu

France
23.3. - 25.3.2018
tarmac

Jean-Mathieu Leandri

Team FJ

Anthony Gorguilo

Jean-Mathieu Leandri
Final Placement
All 2.
R5 2.

Jean-Dominique Mattei

RSsport di Sandro Rossi

Patrick Scipilliti

Jean-Dominique Mattei
Final Placement
All 6.
R5 6.

Rallye National Epernay Vins de Champagne

France
23.3. - 25.3.2018
tarmac

Jean-Luc Roché

Team FJ

Olivier Bacle

Jean-Luc Roché
Final Placement
All 23.
R5 9.

Eddie Lemaitre

Eddie Lemaitre

Ludovic Coupe

Eddie Lemaitre
Final Placement
All 6.
R5 5.

Dominique Rebout

Dominique Rebout

Isabelle Galmiche

Dominique Rebout
Final Placement
All 4.
R5 3.

Yves Saint Requier

Yves Saint Requier

François Gilbert

Yves Saint Requier
Final Placement
All 12.
R5 8.

Mickaël Faucher

Team FMSA

Anthony Faucher

Mickaël Faucher
Final Placement
All 5.
R5 4.

Rallye Régional des Vignes de Régnié

France
23.3. - 24.3.2018
tarmac

Anthony Puppo

Anthony Puppo

Enzo Mahinc

Anthony Puppo
Final Placement
All 2.
R5 2.

Pierre-Antoine Rampon

Vaison Racing

Landry Colonge

Pierre-Antoine Rampon
Final Placement
All 1.
R5 1.

Loïc Bisson

Easy Rally

Olivier Mathias

Loïc Bisson
Final Placement
All 3.
R5 3.

Rally Afrodíti

Cyprus
24.3. - 25.3.2018
gravel

Simos Galatariotis

Galatariotis Rally Team
AA439-17

Antonis Ioannou

Petrolina Racing Team
Final Placement
All 1.
RC2 1.

TESS Rally

Romania
24.3. - 25.3.2018
tarmac

Dan Gîrtofan

CS ProRally Team Brașov
BV 02 PRT

Tudor Mârza

Dan Gîrtofan
Final Placement
All -
2 -

Valentin Porcișteanu

DTO Rally Team
AG 02 DLO

Dan Dobre

Valentin Porcișteanu
Final Placement
All 3.
2 3.

Constantin Aur

Academia Titi Aur
B 111 ATA

Silviu Moraru

Constantin Aur
Final Placement
All 5.
2 4.

Rallye National de Haute Provence

France
24.3. - 25.3.2018
tarmac

Damien Daumas

RB Motorsport

Alexandre Chabot

Damien Daumas
Final Placement
All -
R5 -

François Maestracci

Rally Service Racing

Sébastien Casanova

François Maestracci
Final Placement
All 6.
R5 4.

Nicolas Schifano

Thibault Habouzit

Maeva Liautaud

Nicolas Schifano
Final Placement
All 3.
R5 1.

Guy Mottard

MBC Location

Mathieu Maurin

Guy Mottard
Final Placement
All 5.
R5 3.

Philippe Baffoun

Rally Service Racing

Caroline Leveque

Philippe Baffoun
Final Placement
All 4.
R5 2.

Svenskt Mästerskap Rally-Sprint Vinter

Sweden
25.3.2018
snow

Jörgen Jonasson

Jörgen Jonasson
YEG815

Nicklas Jonasson

Jörgen Jonasson
Final Placement
All 3.
4WD 3.

Mattias Adielsson

Pontus Tidemand Racing
BIKE

Andreas Johansson

Mattias Adielsson
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Rallye Terre des Causses

France
30.3. - 1.4.2018
gravel

Sylvain Michel

2C Compétition

Lara Vanneste

Sylvain Michel
Final Placement
All 4.
R5 1.

Jean-Marc Falco

Easy Rally

Jonathan Boueri

Jean-Marc Falco
Final Placement
All -
R5 -

Rallye Pays de Grasse Fleurs et Parfums

France
30.3. - 31.3.2018
tarmac

Romain Haut-Labourdette

Arcauto Competition

Fabien Tardito

Romain Haut-Labourdette
Final Placement
All 5.
R5 2.

Patrice Gandibleux

Anthony Puppo

Patrick Therry

Patrice Gandibleux
Final Placement
All 8.
R5 4.

Rallye Régional du Florival

France
30.3. - 31.3.2018
tarmac

Olivier Burri

Roger Tuning

Christophe Cler

Olivier Burri
Final Placement
All 2.
R5 1.

Rallye Régional du Pays d'Olliergues

France
31.3. - 1.4.2018
tarmac

Thibault Habouzit

Thibault Habouzit

Cendrine Ruel

Thibault Habouzit
Final Placement
All 1.
R5 1.

Horsens Rally

Denmark
31.3.2018
tarmac

Esben Hegelund

Wevers Sport

Karsten Isaksen

Esben Hegelund
Final Placement
All 1.

CORSICA linea - Tour de Corse

France
5.4. - 8.4.2018
tarmac

Jan Kopecký

ŠKODA Motorsport

Pavel Dresler

ŠKODA Motorsport II
Final Placement
All 8.
WRC 2 1.
RC2 1.

Ole Christian Veiby

ŠKODA Motorsport

Stig Rune Skjærmoen

ŠKODA Motorsport II
Final Placement
All 12.
WRC 2 4.
RC2 4.

Łukasz Pieniążek

Printsport

Przemysław Mazur

Printsport
Final Placement
All 15.
WRC 2 5.
RC2 6.

Fabio Andolfi

Motorsport Italia

Simone Scattolin

ACI Team Italia WRC
Final Placement
All 11.
WRC 2 3.
RC2 3.

Vančík Rallysprint Kopná

Czech Republic
6.4. - 7.4.2018
tarmac

Grzegorz Grzyb

MM Rally Team
KE S 119

Robert Hundla

Rufa Sport
Final Placement
All 4.

Martin Koči

Keane Motorsport
CJ 15 WRC

Radovan Mozner

ŠKODA Slovakia Motorsport
Final Placement
All 6.

Tomáš Kostka

Wevers Sport
SP 06-18

Ladislav Kučera

Tomáš Kostka
Final Placement
All 1.

Filip Mareš

Kresta Racing
11R 0288

Jan Hloušek

ACA ŠKODA Autoklub Team
Final Placement
All 5.

Patrik Rujbr

Patrik Rujbr
01R 0376

Veronika Římalová

TNT Počernice
Final Placement
All 11.

Tomáš Pospíšilík

AOP Racing Team
09R 0082

Jiří Hovorka

Autokomplex Menčík ŠKODA Rally Team
Final Placement
All 7.

Zdeněk Pokorný

Zdeněk Pokorný
01R 0352

Richard Lasevič

Zdeněk Pokorný
Final Placement
All 16.

WeinbergerHolz Lavanttal-Rallye

Austria
6.4. - 7.4.2018
tarmac

Dominik Dinkel

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 3

Christina Kohl

Brose Motorsport
Final Placement
All -

Stefan Göttig

Stefan Göttig
KS R 397

Natalie Solbach-Schmidt

KMCK e.V. im ADAC
Final Placement
All 24.

Thomas Wallenwein

Wallenwein Rallye Sport
S WT 401

Henry Wichura

race:pro motorsport
Final Placement
All 17.

Rally Internazionale Lirenas

Italy
6.4. - 8.4.2018
tarmac

Luca Rossetti

P.A. Racing
11R 0364

Eleonora Mori

Promo Sport Racing
Final Placement
All 1.
R5 1.

Alessandro Re

HK Racing
14R 0350

Fulvio Florean

Scuderia Etruria
Final Placement
All 2.
R5 2.

Giuseppe Di Palma

P.A. Racing
11R 0362

Bernier Cobra

Scuderia Etruria
Final Placement
All -
R5 -

Felice Re

HK Racing
SP 04-41

Mara Bariani

Felice Re
Final Placement
All 3.
R5 3.

TAC Rally

Belgium
6.4. - 7.4.2018
tarmac

Kris Princen

Bernard Munster Autosport
1-TWS-361

Bram Eelbode

Kris Princen
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Sébastien Bedoret

Toksport WRT
SL2 92E

Thomas Walbrecq

Hainaut M. Club
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Robin Maes

SXM Compétition
SK 2220

Frédéric Miclotte

Atlantic
Final Placement
All 8.
RC2 7.

Steve Matterne

Bernard Munster Autosport
1-TVD-957

Rik Vanlessen

Hesbaye
Final Placement
All 12.
RC2 9.

Didier Duquesne

Bernard Munster Autosport
1-UDC-300

François Geerlandt

Atlantic
Final Placement
All 6.
RC2 5.

Melissa Debackere

Autosport Debackere
11R 0319

Cindy Cokelaere

Duindistel
Final Placement
All 4.
RC2 4.

David Bonjean

3Antenne Sport Racing
TI·201948

André Leyh

Bayard
Final Placement
All 9.
RC2 8.

Vincent Verschueren

GoDrive Racing
1-NKT-007

Véronique Hostens

Duindistel
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Rallye de Tierra Ciudad de Pozoblanco

Spain
6.4. - 7.4.2018
gravel

José Luis Peláez

RaceSeven
8847 KGZ

Rodolfo Del Barrio

Tineo Auto Club
Final Placement
All 2.
R5 2.

Alexander Villanueva

Rallycar
1234 JYM

Óscar Sánchez

Alexander Villanueva
Final Placement
All -
R5 -

Eduard Pons

Baporo Motorsport
P 4944 BCW

Dani Muntadas

Baporo Motorsport
Final Placement
All 6.
R5 4.

UAC Easter Stages Rally

United Kingdom
6.4. - 7.4.2018
tarmac

Desi Henry

Desi Henry
SK04 AAA

Liam Moynihan

Desi Henry
Final Placement
All -

Martin McCormack

Martin McCormack
SY6 46E

David Moynihan

Martin McCormack
Final Placement
All 3.

Platinum Rajd Memoriał

Poland
6.4. - 8.4.2018
tarmac

Jakub Brzeziński

Proracing
JMK 477

Kamil Kozdroń

GO+Cars Atlas Ward
Final Placement
All 3.

Rally El Torno

Bolivia
6.4. - 8.4.2018
gravel

Rodrigo Gutierrez

Rodrigo Gutierrez

Luis Salazar

Rodrigo Gutierrez
Final Placement
All -
RC2 -

Rally de Santaní

Paraguay
7.4. - 8.4.2018
gravel

Gustavo Saba

Gustavo Saba
BSU 208

Fernando Mussano

Gustavo Saba
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Tiago Weiler

Tiago Weiler

Eduardo Gómez

Tiago Weiler
Final Placement
All -
RC2 -

Miguel Zaldivar

Miguel Zaldivar

Victor Aguilera

Miguel Zaldivar
Final Placement
All -
RC2 -

José Luis Jacquet

José Luis Jacquet

Hernan Vargas Peña

José Luis Jacquet
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Blas Zapag Jr.

Blas Zapag

Enrique Fratta

Blas Zapag
Final Placement
All -
RC2 -

Pedro Fadul

Pedro Fadul

Hans Thiede

Pedro Fadul
Final Placement
All -
RC2 -

Rally Prealpi Orobiche

Italy
7.4. - 8.4.2018
tarmac

Danilo Scanzi

Roger Tuning
21 97SE

Francesco Cuter

Giesse Promotion
Final Placement
All 7.
R5 7.

Marco Colombi

Colombi Racing Team
FF 140TR

Angelica Rivoir

Marco Colombi
Final Placement
All 1.
R5 1.

Ilario Bondioni

DP Autosport
SY6 45E

Sabrina Cola

Elite
Final Placement
All 2.
R5 2.

Daniel Giaconia

P.A. Racing
SL2 53E

Massimo Torri

Rally Time
Final Placement
All 3.
R5 3.

Pietro Gotti

DP Autosport
SY6 39E

Mirko Grigis

Pietro Gotti
Final Placement
All -
R5 -

David Bizzozero

Metior Sport
FN 529KY

Pietro D'Agostino

La Superba
Final Placement
All 10.
R5 9.

Patrick Gagliasso

Roger Tuning
1-RVK-490

Dario Beltramo

Turismotor's
Final Placement
All 6.
R5 6.

Rally della Romagna

Italy
7.4. - 8.4.2018
tarmac

Burak Çukurova

Topp Cars Rally Team
SP 06-35

Burak Koçoğlu

Burak Çukurova
Final Placement
All 3.
R5 3.

Rallye National de l'Anguison

France
7.4. - 8.4.2018
tarmac

Quentin Gilbert

2C Compétition

Valentin Salmon

Quentin Gilbert
Final Placement
All 1.
R5 1.

Eric Mauffrey

Eric Mauffrey

Kévin Bronner

Eric Mauffrey
Final Placement
All 2.
R5 2.

Mathias Vaison

Vaison Racing

Alexandra Meurat

Mathias Vaison
Final Placement
All 3.
R5 3.

Rallye Régional AutoCourse

France
7.4. - 8.4.2018
tarmac

Jean-Luc Roché

Team FJ

Olivier Bacle

Jean-Luc Roché
Final Placement
All 3.
R5 1.

Rallye Régional du Frontonnais

France
7.4. - 8.4.2018
tarmac

Christian de Boussac

Christian de Boussac Rallye Experience

Anthony Puppo

Christian de Boussac
Final Placement
All 6.
R5 1.

Jacques Seret

Anthony Puppo

Virginie Seret

Jacques Seret
Final Placement
All 8.
R5 2.

Rallye Régional Denis HOARAU

France
7.4.2018
tarmac

Thierry Law-Long

PVI Racing

Jean-François Law-Man-Too

Thierry Law-Long
Final Placement
All 1.
R5 1.

Christophe Vassor

BR-Performance

Olivier Corre

Christophe Vassor
Final Placement
All 3.
R5 3.

Ronde Toyota

Mauritius
7.4. - 8.4.2018
tarmac

Rajesh Ramdenee

Rajesh Ramdenee
VIS 158

Richey Beenessreesingh

Rajesh Ramdenee
Final Placement
All 1.

Rallye Sanremo

Italy
12.4. - 14.4.2018
tarmac

Rudy Michelini

P.A. Racing
11R 0364

David Castiglioni

Movisport
Final Placement
All -
RC2 -

Umberto Scandola

S.A. Motorsport Italia
SL2 28E

Guido D'Amore

Daytona Race
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Giacomo Scattolon

P.A. Racing
A·6132

Paolo Zanini

Road Runner Team
Final Placement
All 7.
RC2 7.

Nikolay Gryazin

Sports Racing Technologies
KM- 744

Yaroslav Fedorov

Sports Racing Technologies
Final Placement
All 5.
RC2 5.

Federico Santini

Trico World Rally Team
SY6 22E

Gabriele Romei

Eurospeed Societa' Sportiva Dilett.
Final Placement
All 13.
RC2 13.

Leopoldo Maestrini

P.A. Racing
11R 0362

Daniele Michi

Scuderia P.S.G. Rally
Final Placement
All 11.
RC2 11.

Luca Artino

Race Art Technology
SC WR 5

Giuseppe Tricoli

Art-Motorsport
Final Placement
All -
RC2 -

Alessio Profeta

DP Autosport
SY6 39E

Massimo Cambria

Island Motorsport
Final Placement
All 12.
RC2 12.

Elio Cortese

RSsport di Sandro Rossi
18·QX·31

Domenico Verbicara

La Superba
Final Placement
All 9.
RC2 9.

Alberto Orengo

Colombi Racing Team
FF 140TR

Laurent Spagnoli

Meteco Corse
Final Placement
Leggenda -

Gabriele Cogni

P.A. Racing
SL2 53E

Marco Pollicino

Meteco Corse
Final Placement
Leggenda 1.

Critérium Jurassien

Switzerland
13.4. - 14.4.2018
tarmac

Ivan Ballinari

Roger Tuning
JU 80020

Giusva Pagani

Lugano Racing Team
Final Placement
All 2.
2 2.

Nicolas Althaus

EB Technologies
BB-607-ET

Alain Ioset

Lugano Racing Team
Final Placement
All 3.
2 3.

Michael Burri

Roger Tuning
JU 80021

Anderson Levratti

DMAX Swiss
Final Placement
All 1.
2 1.

Mike Coppens

Metior Sport
SC WR 115

Renaud Jamoul

DMAX Swiss
Final Placement
All 5.
2 5.

Rally Prešov

Slovakia
13.4. - 14.4.2018
tarmac

Martin Koči

Keane Motorsport
CJ 15 WRC

Radovan Mozner

ŠKODA Slovakia Motorsport
Final Placement
All 2.
2 2.

Grzegorz Grzyb

MM Rally Team
KE S 119

Bogusław Browiński

Rufa Sport
Final Placement
All 1.
2 1.

Peter Gavlák

Topp Cars Rally Team
SP 06-35

Emil Horniaček

IMAXX-ADV Rally team
Final Placement
All 5.
2 5.

Mikołaj Marczyk

MM Rally Team
KE S 125

Szymon Gospodarczyk

ŠKODA Polska Motorsport
Final Placement
All 3.
2 3.

Rallye National du Cristal

France
13.4. - 15.4.2018
tarmac

Dominique Rebout

Dominique Rebout

Isabelle Galmiche

Dominique Rebout
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rali Porto Santo Line

Portugal
13.4. - 14.4.2018
tarmac

Alexandre Camacho

Delta Rally
SP 05-29

Jorge Pereira

Alexandre Camacho
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Rallye National de Venasque

France
14.4. - 15.4.2018
tarmac

Guy Mottard

MBC Location

Léo Occhipinti

Guy Mottard
Final Placement
All 6.
R5 1.

Abbey Hotel Moonraker Forestry Rally

Ireland
14.4.2018
gravel

Martin McCormack

Martin McCormack
SY6 46E

David Moynihan

Martin McCormack
Final Placement
All 1.

Super Rally del Ñanduti

Paraguay
15.4.2018
gravel

Miguel García

Gustavo Saba

Phil Hall

Miguel García
Final Placement
All 4.
RC2 2.

Pedro Fadul

Pedro Fadul

Hans Thiede

Pedro Fadul
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Rallye National Lyon - Charbonnières - Rhône

France
19.4. - 21.4.2018
tarmac

Thibault Habouzit

2C Compétition

Sandra Fargier

2C Compétition
Final Placement
All -
R5 -

Pierre Roché

Team FJ

Martine Roché

Team FJ
Final Placement
All 4.
R5 4.

Quentin Gilbert

2C Compétition

Valentin Salmon

2C Compétition
Final Placement
All 5.
R5 5.

Fabrice Bect

Team FJ

Arnaud Michal

Team FJ
Final Placement
All 14.
R5 11.

Eric Mauffrey

Eric Mauffrey

Kévin Bronner

Eric Mauffrey
Final Placement
All 6.
R5 6.

Pierre Ragues

Pierre Ragues

Julien Pesenti

Pierre Ragues
Final Placement
All 10.
R5 8.

Olivier Marty

Rally Service Racing

Thierry Salva

Olivier Marty
Final Placement
All -
R5 -

Loïc Bisson

Easy Rally

Olivier Mathias

Loïc Bisson
Final Placement
All 46.
R5 18.

Pascal Favrat

Vaison Racing

Jean-Luc Duval

Pascal Favrat
Final Placement
All 26.
R5 16.

Nicolas Hernandez

Gilles Hernandez

Romain Barbot

Nicolas Hernandez
Final Placement
All 18.
R5 13.

Eddie Lemaitre

Eddie Lemaitre

Thomas Chauffray

Eddie Lemaitre
Final Placement
All 24.
R5 14.

York Rally

South Africa
20.4. - 21.4.2018
gravel

Manvir Baryan

Manvir Baryan
KCK 222F

Drew Sturrock

Multiple Racing Team
Final Placement
All 1.
ARC 1.
RC2 1.

Rallye Šumava Klatovy

Czech Republic
20.4. - 21.4.2018
tarmac

Jan Kopecký

ŠKODA Motorsport
11R 0369

Pavel Dresler

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All 1.
2 1.

Jaromír Tarabus

MM Rally Team
KE S 119

Daniel Trunkát

Jaromír Tarabus
Final Placement
All 6.
2 6.

Juuso Nordgren

Kresta Racing
01R 0332

Tapio Suominen

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All 3.
2 3.

Vojtěch Štajf

Racing 21
01R 0380

Markéta Skácelová

Racing 21 - Klokočka ŠKODA Team
Final Placement
All -
2 -

Filip Mareš

Kresta Racing
11R 0288

Jan Hloušek

ACA ŠKODA Autoklub Team
Final Placement
All 4.
2 4.

Albert von Thurn und Taxis

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 3

Bjorn Degandt

BRR - Baumschlager Rallye & Racing Team
Final Placement
All 15.
2 15.

Karel Trojan

Korno Motorsport
01R 0339

Zdeněk Jůrka

J-M Motors
Final Placement
All 12.
2 12.

Tomáš Pospíšilík

AOP Racing Team
09R 0082

Jiří Hovorka

Autokomplex Menčík ŠKODA Rally team
Final Placement
All -
2 -

Patrik Rujbr

Patrik Rujbr
01R 0376

Veronika Římalová

TNT Počernice
Final Placement
All 14.
2 14.

Zdeněk Pokorný

Zdeněk Pokorný
01R 0352

Richard Lasevič

Zdeněk Pokorný
Final Placement
All 43.
2 17.

Karel Štochl

Karel Štochl
11R 0404

Adéla Vacková

Karel Štochl
Final Placement
All 16.
2 16.

Rajd Świdnicki - KRAUSE

Poland
20.4. - 22.4.2018
tarmac

Grzegorz Grzyb

Topp Cars Rally Team
SP 06-35

Robert Hundla

Grzegorz Grzyb
Final Placement
All 1.
2 1.

Mikołaj Marczyk

MM Rally Team
KE S 125

Szymon Gospodarczyk

ŠKODA Polska Motorsport
Final Placement
All 3.
2 3.

Jakub Brzeziński

Proracing
JMK 477

Kamil Kozdroń

GO+Cars Atlas Ward
Final Placement
All 2.
2 2.

Liburna Terra

Italy
20.4. - 21.4.2018
gravel

Daniele Ceccoli

P.A. Racing
11R 0362

Piercarlo Capolongo

Scuderia San Marino
Final Placement
All 3.
R5 3.

Giacomo Costenaro

Michele Piccolotto
01R 0382

Justin Bardini

Hawk Racing Club
Final Placement
All 1.
R5 1.

Giovanni Manfrinato

P.A. Racing
A·6132

Claudio Condotta

Team Autoservice Sport
Final Placement
All 7.
R5 7.

Alessandro Bettega

DP Autosport
ST 213D

Simone Scattolin

Pintarally Motorsport
Final Placement
All 4.
R5 4.

Alessandro Taddei

RSsport di Sandro Rossi
18·QX·31

Andrea Gaspari

Car Racing
Final Placement
All 2.
R5 2.

Federico Della Casa

3Antenne Sport Racing
TI·201948

Domenico Pozzi

Federico Della Casa
Final Placement
All 8.
R5 8.

Tullio Versace

S.A. Motorsport Italia
FF 413CM

Cristina Caldart

Movisport
Final Placement
All -
R5 -

Luciano Cobbe

Metior Sport
FN 529KY

Fabio Turco

Meteco Corse
Final Placement
All 9.
R5 9.

Luca Vicario

RB Motorsport
RA X 788

Stefano Doneddu

Luca Vicario
Final Placement
All -
R5 -

Rally Vipavska dolina

Slovenia
20.4. - 21.4.2018
tarmac

János Puskádi

Eurosol Racing Team Hungary
SP 06-20

Barnabás Gódor

Eurosol Racing Team Hungary
Final Placement
All -
2 -

Rallye National de la Lys - Ville de Saint-Venant

France
20.4. - 22.4.2018
tarmac

Yves Saint Requier

Yves Saint Requier

François Gilbert

Yves Saint Requier
Final Placement
All 1.
R5 1.

Aleknixen

Sweden
21.4.2018
gravel

Mattias Adielsson

Pontus Tidemand Racing
BIKE

Andreas Johansson

Mattias Adielsson
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Silverkongen

Sweden
21.4.2018
gravel

Anton Eriksson

Melvyn Evans Motorsport
SP 05-71

Magnus Proos

Anton Eriksson
Final Placement
All -
4WD -

Dolomiti Rally

Italy
21.4. - 22.4.2018
tarmac

Marco Signor

HK Racing
14R 0350

Patrick Bernardi

Sama Racing
Final Placement
All 1.
R5 1.

Erkan Güral

Topp Cars Rally Team
SP 04-79

Burak Koçoğlu

Topp Cars
Final Placement
All 18.
R5 3.

Rally Città di Casarano

Italy
21.4. - 22.4.2018
tarmac

Fernando Primiceri

Colombi Racing Team
FF 140TR

Cristian Quarta

Casarano Rally Team
Final Placement
All 2.
R5 2.

Marco Timo

Roger Tuning
21 97SE

Salvatore Invidia

Casarano Rally Team
Final Placement
All 12.
R5 8.

Gianluca D'Alto

Metior Sport
SC WR 115

Mirko Liburdi

Casarano Rally Team
Final Placement
All 1.
R5 1.

Tiger Rally

Cyprus
21.4. - 22.4.2018
tarmac / gravel

Simos Galatariotis

Galatariotis Rally Team
AA439-17

Antonis Ioannou

Petrolina Racing Team
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Rallye National de l'Escarène

France
21.4. - 22.4.2018
tarmac

Romain Haut-Labourdette

Arcauto Competition

Fabien Tardito

Romain Haut-Labourdette
Final Placement
All 3.
R5 3.

Bruno Riberi

P.A. Racing
SL2 53E

Anthony Gorguilo

Bruno Riberi
Final Placement
All 1.
R5 1.

ADAC Cimbern Rallye

Germany
21.4.2018
tarmac

Esben Hegelund

Wevers Sport

Karsten Isaksen

Esben Hegelund
Final Placement
All 1.

McDonald & Munro Speyside Stages

United Kingdom
21.4.2018
gravel

David Bogie

David Bogie
SP 04-03

John Rowan

David Bogie
Final Placement
All 1.

Rhys Yates

Rhys Yates
SP 06-06

Alex Lee

Rhys Yates
Final Placement
All 3.

Skänningeknixen

Sweden
22.4.2018
tarmac

Anton Eriksson

Melvyn Evans Motorsport
SP 05-71

Magnus Proos

Anton Eriksson
Final Placement
All 2.
4WD 1.

Spring Rally

Lebanon
22.4.2018
tarmac

Roger Feghali

Motortune Racing
RF 102 ES

Joseph Matar

Roger Feghali
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Rodolphe Asmar

Motortune Racing
KI 807 DU

Ziad Chehab

Rodolphe Asmar
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Corbeau Seats Rally Tendring & Clacton

United Kingdom
22.4.2018
tarmac

Thomas Preston

Thomas Preston
SP 05-41

Carl Williamson

Thomas Preston
Final Placement
All 6.

Four Seasons Hotel Monaghan Stages Rally

Ireland
22.4.2018
tarmac

Desi Henry

Desi Henry
SK04 AAA

Liam Moynihan

Desi Henry
Final Placement
All 5.

YPF Rally Argentina

Argentina
26.4. - 29.4.2018
gravel

Pontus Tidemand

ŠKODA Motorsport
11R 0331

Jonas Andersson

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All 10.
WRC 2 1.
RC2 1.

Kalle Rovanperä

ŠKODA Motorsport
11R 0325

Jonne Halttunen

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All -
WRC 2 -
RC2 -

Gustavo Saba

Gustavo Saba
BSU 208

Marcelo Der Ohannesian

Gustavo Saba
Final Placement
All -
WRC 2 -
CODASUR 1.
RC2 -

Tiago Weiler

Tiago Weiler
SKD 109

Fabian Cretu

Tiago Weiler
Final Placement
All -
WRC 2 -
CODASUR -
RC2 -

Ole Christian Veiby

Wevers Sport
SP 05-08

Stig Rune Skjærmoen

Ole Christian Veiby
Final Placement
All 11.
RC2 2.

Cristobal Vidaurre

Conveyor Belt Technology
PR·883

Rubén García

Cristobal Vidaurre
Final Placement
All 17.
CODASUR 4.
RC2 7.

Alejandro Cancio

Conveyor Belt Technology
PR·905

Santiago García

Alejandro Cancio
Final Placement
All 13.
CODASUR 2.
RC2 4.

Jordan Rally

Jordan
26.4. - 28.4.2018
gravel

Vojtěch Štajf

Racing 21
01R 0337

Markéta Skácelová

Vojtěch Štajf
Final Placement
All 2.
MERC 2.
RC2 2.

HELL Miskolc Rallye

Hungary
27.4. - 29.4.2018
tarmac

Miklós Kazár

Korda Racing
SP 04-77

Zsolt Tóth

Proracers.hu
Final Placement
All -
2 -

János Balogh

Topp Cars Rally Team
SP 04-79

Tamás Szőke

Energy RT
Final Placement
All -
2 -

Sándor Ollé

Sándor Ollé
SP 0 269

Kristóf Belső

TMC Rallysport
Final Placement
All 10.
2 9.

József Trencsényi

Extrém Sport Team
01R 0385

Gábor Verba

Extrém Sport Team
Final Placement
All 8.
2 7.

Péter Osváth

Péter Osváth
SP 04-71

Zoltán Répás

MR Racing
Final Placement
All 9.
2 8.

Rally 1000 Miglia

Italy
27.4. - 28.4.2018
tarmac

Alessandro Perico

P.A. Racing
11R 0362

Mauro Turati

Team Autoservice Sport
Final Placement
All 5.
R5 1.

Gianluigi Niboli

Metior Sport
SC WR 115

Manuel Fenoli

BS Sport
Final Placement
All 11.
R5 5.

Ilario Bondioni

DP Autosport
SY6 45E

Elia Ungaro

Ilario Bondioni
Final Placement
All -
R5 -

Romano Pasquali

DP Autosport
SY6 39E

Barbara Pasquali

Mirabella Mille Miglia
Final Placement
All 10.
R5 4.

Rally Valli Cuneesi

Italy
27.4. - 28.4.2018
tarmac

Anthony Puppo

Anthony Puppo
AY-337-KC

Nicolas Macagno

Anthony Puppo
Final Placement
All 4.
R5 3.

Elwis Chentre

Roger Tuning
1-RVK-490

Elena Giovenale

New Driver's Team
Final Placement
All 2.
R5 1.

Patrick Gagliasso

Roger Tuning
21 97SE

Dario Beltramo

Turismotors
Final Placement
All 5.
R5 4.

Corrado Pinzano

P.A. Racing
A·6132

Marco Zegna

New Driver's Team
Final Placement
All 3.
R5 2.

Pier Giacomo Riva

Metior Sport
FN 529KY

Andrea Besso

Eurospeed
Final Placement
All 34.
R5 8.

Rallye de Wallonie

Belgium
27.4. - 29.4.2018
tarmac

Adrian Fernémont

S.A.N. Mazuin
1-TVH-010

Samuel Maillen

Ecurie New Racing
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Cédric Cherain

Bernard Munster Autosport
1-UDC-300

Filip Cuvelier

Cédric Cherain
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Sébastien Bedoret

Pevatec Competition
1-ZAV-075

Thomas Walbrecq

Hainaut Motor club
Final Placement
All 5.
RC2 5.

Xavier Bouche

Toksport WRT
AW TS 156

Lorin Jamar

Ecurie Bayard
Final Placement
All -
RC2 -

David Bonjean

3Antenne Sport Racing
TI·201948

Michael Louette

David Bonjean
Final Placement
All -
RC2 -

Steve Matterne

Bernard Munster Autosport
1-TVD-957

Rik Vanlessen

ESB-LOMAT
Final Placement
All 33.
RC2 12.

Olivier Collard

HK Racing
14R 0350

Nathalie Borlon

Ecurie New Racing
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Etienne Monfort

SXM Compétition
SK 2221

Stéphane Lambion

Etienne Monfort
Final Placement
All -
RC2 -

Edwin Schilt

Wevers Sport
SP 06-18

Lisette Bakker

Edwin Schilt
Final Placement
All 9.
RC2 8.

Vincent Verschueren

GoDrive Racing
1-NKT-007

Véronique Hostens

Autostal Duindistel
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Rali de Mortágua

Portugal
27.4. - 28.4.2018
tarmac / gravel

Pedro Meireles

Pedro Meireles
S 9290 BCB

Mário Castro

Pedro Meireles
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Miguel Barbosa

Miguel Barbosa
78·TO·69

Hugo Magalhães

BP Ultimate Vodafone ŠKODA Team
Final Placement
All 9.
RC2 9.

Joaquim Alves

ARC Sport
85·86·AR

António Costa

Joaquim Alves
Final Placement
All 7.
RC2 7.

António Dias

António Dias
SL2 75E

Daniel Pereira

António Dias
Final Placement
All 11.
RC2 11.

Diogo Salvi

Diogo Salvi
SC WR 90

Valter Cardoso

Diogo Salvi
Final Placement
All 17.
RC2 14.

Ricardo Teodósio

ARC Sport
68·SR·84

José Teixeira

Ricardo Teodósio
Final Placement
All 6.
RC2 6.

Rallye National de Lozère

France
27.4. - 29.4.2018
tarmac

Mickaël Faucher

Team FMSA

Ronan Choucroun

Mickaël Faucher
Final Placement
All 4.
R5 4.

Jean-Luc Roché

Team FJ

David Brocourt

Jean-Luc Roché
Final Placement
All 25.
R5 5.

Rallye National Côte des Nacres Costa Serena

France
27.4. - 29.4.2018
tarmac

Jean-Mathieu Leandri

Team FJ

Anthony Gorguilo

Jean-Mathieu Leandri
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rallye Régional Ronde de la Durance

France
27.4. - 29.4.2018
tarmac

Raphaël Ibanez

MBC Location

Nicolas Ibanez

Raphaël Ibanez
Final Placement
All -
R5 -

Rallye Régional des Gueules Noires

France
27.4. - 28.4.2018
tarmac

Mathias Vaison

Vaison Racing

Alexandra Meurat

Mathias Vaison
Final Placement
All 1.
R5 1.

Christophe Vaison

Vaison Racing

Julien Mure

Christophe Vaison
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rallye de Tierra Isla de Los Volcanes

Spain
27.4. - 28.4.2018
gravel

José Luis Peláez

RaceSeven
8847 KGZ

Rodolfo Del Barrio

Tineo Auto Club
Final Placement
All 2.
R5 2.

Eduard Pons

Baporo Motorsport
P 4944 BCW

Dani Muntadas

Baporo Motorsport
Final Placement
All 5.
R5 4.

Make Smoking History Forest Rally

Australia
27.4. - 29.4.2018
gravel

Eli Evans

Race Torque Engineering
11R 0290

Ben Searcy

Tankformers
Final Placement
Heat 1 1.
Heat 2 1.

Adrian Coppin

Race Torque Engineering

Erin Kelly

Yes! Optus
Final Placement
Heat 1 31.
Heat 2 5.

Pirelli International Rally

United Kingdom
28.4.2018
gravel

David Bogie

David Bogie
SP 04-03

John Rowan

David Bogie
Final Placement
All -

Martin McCormack

Martin McCormack
SY6 46E

David Moynihan

Martin McCormack
Final Placement
All 4.

Rhys Yates

Rhys Yates
SP 06-06

Elliott Edmondson

Rhys Yates
Final Placement
All 2.

Thomas Preston

Thomas Preston
SP 05-41

Max Freeman

Thomas Preston
Final Placement
All 9.

Guterallyt

Sweden
28.4.2018
gravel

Lars Stugemo

Lars Stugemo

Karl-Olof Lexe

Lars Stugemo
Final Placement
All 6.
4WD 6.

Martin Hagman

Riflex Sport
YFO389

Jörgen Fornander

Riflex Sport
Final Placement
All 8.
4WD 8.

Fredrik Alsdal

Fredrik Alsdal
RLS283

Lars Andersson

Nilsson Motor
Final Placement
All 18.
4WD 13.

Anton Eriksson

Melvyn Evans Motorsport
SP 05-71

Ida Lidebjer Granberg

Anton Eriksson
Final Placement
All 5.
4WD 5.

Rallye National de la Suisse Normande

France
28.4. - 29.4.2018
tarmac

Eddie Lemaitre

Eddie Lemaitre

Ludovic Coupe

Eddie Lemaitre
Final Placement
All 2.
R5 1.

Rallye Régional des Ardennes

France
28.4. - 29.4.2018
tarmac

Thierry Chkondali

Rally Service Racing

Sébastien Raviot

Thierry Chkondali
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rallye Régional du Quercy

France
28.4. - 29.4.2018
tarmac

Christian de Boussac

Christian de Boussac Rallye Experience

Anne de Boussac

Christian de Boussac
Final Placement
All 48.
R5 2.

Rally Islas Canarias

Spain
3.5. - 5.5.2018
tarmac

Bruno Magalhães

ARC Sport
S 2161 BCC

Hugo Magalhães

Bruno Magalhães
Final Placement
All 7.
ERC 7.
RC2 7.

Norbert Herczig

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 1

Ramón Ferencz

Mol Racing Team
Final Placement
All 12.
ERC 11.
RC2 12.

Fabian Kreim

ŠKODA AUTO Deutschland
DA X 3232

Frank Christian

ŠKODA AUTO Deutschland
Final Placement
All 3.
ERC 3.
RC2 3.

Albert von Thurn und Taxis

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 4

Bjorn Degandt

BRR - Baumschlager Rallye & Racing Team
Final Placement
All 14.
ERC 13.
RC2 14.

Hubert Ptaszek

Tagai Racing Technology
KN S 090

Maciej Szczepaniak

TRT Krezus Rally Team
Final Placement
All 16.
ERC 14.
RC2 16.

Chris Ingram

Toksport WRT
SP 04-47

Ross Whittock

Toksport WRT
Final Placement
All -
ERC -
RC2 -

Dávid Botka

Botka Rally Team
SP 05-38

Márk Mesterházi

Sysinfo Rally Team
Final Placement
All -
ERC -
RC2 -

Paulo Nobre

Motorsport Italia
11R 0338

Gabriel Morales

Palmeirinha Rally
Final Placement
All -
ERC -
RC2 -

Orhan Avcıoğlu

Toksport WRT
SL2 92E

Burçin Korkmaz

Toksport WRT
Final Placement
All 17.
ERC 15.
RC2 17.

Nikolay Gryazin

Sports Racing Technologies
GH- 888

Yaroslav Fedorov

Sports Racing Technologies
Final Placement
All 2.
ERC 2.
RC2 2.

Grzegorz Grzyb

MM Rally Team
KE S 119

Jakub Wróbel

Rufa Sport
Final Placement
All 6.
ERC 6.
RC2 6.

Targa Florio - Rally Internazionale di Sicilia

Italy
3.5. - 5.5.2018
tarmac

Umberto Scandola

S.A. Motorsport Italia
SL2 28E

Guido D'Amore

Daytona Race
Final Placement
All 3.
R5 3.

Rudy Michelini

P.A. Racing
11R 0364

David Castiglioni

Movisport
Final Placement
All 7.
R5 7.

Giacomo Scattolon

P.A. Racing
A·6132

Paolo Zanini

Road Runner Team
Final Placement
All 6.
R5 6.

Salvatore Riolo

Pool Racing
SL2 53E

Gianfrancesco Rappa

CST Sport
Final Placement
All 4.
R5 4.

Matteo Vintaloro

Michele Piccolotto
01R 0382

Giuseppe Buscemi

CST Sport
Final Placement
All 16.
R5 13.

Federico Santini

Trico World Rally Team
SY6 22E

Gabriele Romei

Eurospeed Societa' Sportiva
Final Placement
All -
R5 -

Leopoldo Maestrini

P.A. Racing
11R 0362

Daniele Michi

Scuderia P.S.G. Rally
Final Placement
All 12.
R5 12.

Alessio Profeta

DP Autosport
SY6 39E

Massimo Cambria

Island Motorsport
Final Placement
All 29.
R5 14.

Rally Opatija

Croatia
3.5. - 5.5.2018
tarmac

Viliam Prodan

HK Racing
14R 0350

Zoran Raštegorac

AK Opatija Motorsport
Final Placement
All 2.

Krisztián Hideg

Korda Racing
SP 04-77

István Kerék

AK Delta Sport
Final Placement
All 4.

János Puskádi

Eurosol Racing Team Hungary
SP 06-20

Barnabás Gódor

Eurosol Racing Team
Final Placement
All 23.

Thomas Wallenwein

Wallenwein Rallye Sport
S WT 401

Henry Wichura

Race Pro motorsport
Final Placement
All 15.

Stefan Göttig

Stefan Göttig
KS R 397

Natalie Solbach-Schmidt

KMCK e.V. Im ADAC
Final Placement
All 11.

Rally Phrygia

Turkey
3.5. - 6.5.2018
tarmac

Burak Çukurova

Topp Cars Rally Team
SP 06-35

Vedat Bostancı

BC Vision Motorsport
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Erkan Güral

Topp Cars Rally Team
SP 04-79

Burak Koçoğlu

BC Vision Motorsport
Final Placement
All 8.
RC2 5.

ENEOS International Rally of Whangarei

New Zealand
4.5. - 6.5.2018
gravel

Yuya Sumiyama

Cusco Racing
1EZC·784

Takahiro Yasui

Cusco Racing
Final Placement
All 7.
APRC 1.
RC2 7.

Rally Vyškov

Czech Republic
4.5. - 5.5.2018
tarmac

Martin Vlček

Korno Motorsport
01R 0339

Jindřiška Žáková

KOWAX racing
Final Placement
All 4.

Filip Mareš

Kresta Racing
11R 0288

Jan Hloušek

ACA ŠKODA Autoklub Team
Final Placement
All 2.

Patrik Rujbr

Patrik Rujbr
01R 0376

Veronika Římalová

TNT Počernice
Final Placement
All 5.

Robert Adolf

Kresta Racing
01R 0332

Petr Novák

AV Power
Final Placement
All -

ADAC Rallye "Rund um die Sulinger Bärenklaue"

Germany
4.5. - 5.5.2018
tarmac / gravel

Dominik Dinkel

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 3

Christina Kohl

Brose Motorsport
Final Placement
All 1.
R5 1.

Hermen Kobus

Kobus Tuning Rallyteam
1-PED-236

Erik de Wild

Hermen Kobus
Final Placement
All 4.
R5 4.

Carsten Mohe

Wevers Sport
SP 05-23

Alexander Hirsch

ADAC Sachsen
Final Placement
All 5.
R5 5.

Christian Riedemann

Bernard Munster Autosport
1-UDC-300

Michael Wenzel

ADAC Team Weser-Ems
Final Placement
All 2.
R5 2.

Telekom Sport Transilvania Rally

Romania
4.5. - 5.5.2018
tarmac

Dan Gîrtofan

CS ProRally Team Brașov
BV 02 PRT

Tudor Mârza

Dan Gîrtofan
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Valentin Porcișteanu

DTO Rally Team
AG 02 DLO

Dan Dobre

Valentin Porcișteanu
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Constantin Aur

Academia Titi Aur
B 111 ATA

Silviu Moraru

Constantin Aur
Final Placement
All 11.
RC2 6.

Giandomenico Basso

Keane Motorsport
CJ 15 WRC

Lorenzo Granai

Giandomenico Basso
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Costel Cășuneanu

Costel Cășuneanu
B 111 WXK

Carmen Poenaru

Costel Cășuneanu
Final Placement
All 30.
RC2 9.

Benacus Rally

Italy
4.5. - 5.5.2018
tarmac

Luca Hoelbling

RSsport di Sandro Rossi
18·QX·31

Federico Fiorini

Car Racing
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rallye Castine Terre d'Occitanie

France
4.5. - 6.5.2018
gravel

Sylvain Michel

2C Compétition

Lara Vanneste

Sylvain Michel
Final Placement
All 1.
R5 1.

Jean-Marc Falco

Easy Rally

Jonathan Boueri

Jean-Marc Falco
Final Placement
All 6.
R5 4.

Rallye National Dijon Côte d'Or

France
4.5. - 6.5.2018
tarmac

Etienne Bouhot

Team FJ

Christopher Le Morillon

Etienne Bouhot
Final Placement
All 1.
R5 1.

Mathias Vaison

Vaison Racing

Alexandra Meurat

Mathias Vaison
Final Placement
All 4.
R5 3.

Nicolas Hernandez

Gilles Hernandez

Romain Barbot

Nicolas Hernandez
Final Placement
All 2.
R5 2.

Philippe Baffoun

Rally Service Racing

Caroline Leveque

Philippe Baffoun
Final Placement
All 5.
R5 4.

Rallye Régional du Beaufortain

France
4.5. - 5.5.2018
tarmac

Michel Giraldo

Roger Tuning

Méryl Giraldo

Michel Giraldo
Final Placement
All -
R5 -

Anthony Puppo

Anthony Puppo

Laurie Galera

Anthony Puppo
Final Placement
All 1.
R5 1.

Cartell.ie International Rally of the Lakes

Ireland
4.5. - 6.5.2018
tarmac

Desi Henry

Desi Henry
SK04 AAA

Liam Moynihan

Desi Henry
Final Placement
All 3.

Rally Appennino Reggiano

Italy
5.5. - 6.5.2018
tarmac

Marco Gianesini

HK Racing
SP 06-39

Daniele Fomiatti

Top Rally
Final Placement
All 8.
R5 7.

Rally della Valdinievole

Italy
5.5. - 6.5.2018
tarmac

Tobia Cavallini

Metior Sport
FN 529KY

Giuliano Manfredi

Jolly Racing Team
Final Placement
All 1.
R5 1.

Luca Artino

Race Art Technology
SC WR 5

Andrea Gabelloni

Art Motorsport
Final Placement
All 2.
R5 2.

Marco Cavalieri

Metior Sport
SC WR 115

Massimo Bazzani

Promoserviceteam
Final Placement
All 5.
R5 4.

Pierluigi Della Maggiora

Colombi Racing Team
FF 140TR

Titti Ghilardi

Rally Evolution
Final Placement
All 6.
R5 5.

Rally Sørland

Norway
5.5.2018
gravel

Søren Snartemo

Pontus Tidemand Racing
BIKE

Arne-Ingar Stulen

Søren Snartemo
Final Placement
All 2.
2 2.

Rallye Régional Viviers Pays Haut

France
5.5. - 6.5.2018
tarmac

Dominique Rebout

Dominique Rebout

Isabelle Galmiche

Dominique Rebout
Final Placement
All -
R5 -

Segunda fecha de Súper Prime

Paraguay
5.5.2018
tarmac

Fabrizio Zaldivar

Miguel Zaldivar

Victor Aguilera

Fabrizio Zaldivar
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Miguel García

Gustavo Saba

Jorge García

Miguel García
Final Placement
All 7.
RC2 5.

Pedro Fadul

Pedro Fadul

Hans Thiede

Pedro Fadul
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Rallye Régional des Centurions

France
9.5. - 10.5.2018
tarmac

Dominique Rebout

Dominique Rebout

Isabelle Galmiche

Dominique Rebout
Final Placement
All 1.
R5 1.

Yves Saint Requier

Yves Saint Requier

Vincent Varetz

Yves Saint Requier
Final Placement
All -
R5 -

South Swedish Rally

Sweden
10.5. - 12.5.2018
gravel

Mattias Adielsson

Pontus Tidemand Racing
BIKE

Andreas Johansson

Mattias Adielsson
Final Placement
All -
4WD -

Fredrik Åhlin

Fredrik Åhlin
YES324

Joakim Sjöberg

Fredrik Åhlin
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Jörgen Jonasson

Jörgen Jonasson
YEG815

Nicklas Jonasson

Jörgen Jonasson
Final Placement
All -
4WD -

Martin Berglund

Martin Berglund
YKK458

Joakim Gevert

Martin Berglund
Final Placement
All 2.
4WD 2.

Martin Hagman

Riflex Sport
YFO389

Jörgen Fornander

Riflex Sport
Final Placement
All 6.
4WD 6.

Anton Eriksson

Melvyn Evans Motorsport
SP 05-71

Magnus Proos

Anton Eriksson
Final Placement
All 9.
4WD 8.

Fredrik Alsdal

Fredrik Alsdal
RLS283

Lars Andersson

Nilsson Motor i Arboga
Final Placement
All 26.
4WD 13.

Rallye de la Coutellerie et du Tire-Bouchon

France
10.5.2018
tarmac

Stéphane Andre

Rally Service Racing

Samuel Passetemps

Stéphane Andre
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rallye Régional Réunion Sud Hyundai

France
11.5. - 12.5.2018
tarmac

Thierry Law-Long

PVI Racing

Jean-François Law-Man-Too

Thierry Law-Long
Final Placement
All 1.
R5 1.

Christophe Vassor

BR-Performance

Olivier Corre

Christophe Vassor
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rally dei Nuraghi e del Vermentino - Terra

Italy
11.5. - 13.5.2018
gravel

Giuseppe Dettori

P.A. Racing
11R 0362

Carlo Pisano

Team Autoservice Sport
Final Placement
All 2.
R5 2.

Fabrizio Andolfi

RSsport di Sandro Rossi
18·QX·31

Daniele Mangiarotti

Sport Management
Final Placement
All 7.
R5 7.

Giacomo Costenaro

Michele Piccolotto
01R 0382

Justin Bardini

Hawk Racing Club
Final Placement
All 1.
R5 1.

Daniele Ceccoli

P.A. Racing
11R 0364

Piercarlo Capolongo

San Marino
Final Placement
All 22.
R5 13.

Nicolò Marchioro

RB Motorsport
RA X 788

Marco Marchetti

MRC Sport
Final Placement
All 4.
R5 4.

Giovanni Manfrinato

P.A. Racing
A·6132

Claudio Condotta

Team Autoservice Sport
Final Placement
All 13.
R5 12.

Federico Della Casa

3Antenne Sport Racing
TI·201948

Domenico Pozzi

Hawk Racing Club
Final Placement
All 6.
R5 6.

Mauro Trentin

Step Five Motorsport
OY07 UKO

Alice De Marco

Movisport
Final Placement
All 3.
R5 3.

Luciano Cobbe

Metior Sport
SC WR 115

Fabio Turco

Meteco Corse
Final Placement
All 10.
R5 10.

Rallye National Ain-Jura

France
11.5. - 12.5.2018
tarmac

Jean Pascal Besson

Easy Rally

Patrice Roissac

Jean Pascal Besson
Final Placement
All 6.
R5 6.

Yves Pezzutti

Alésia Méca Sport

Michel Di Lullo

Yves Pezzutti
Final Placement
All 2.
R5 2.

Nicolas Roux

Nicolas Roux

Nathalie Roux

Nicolas Roux
Final Placement
All 14.
R5 8.

Philippe Greiffenberg

Easy Rally

Laurent Fourcade

Philippe Greiffenberg
Final Placement
All 13.
R5 7.

Rallye National du Saint-Émilion

France
11.5. - 13.5.2018
tarmac

Jérôme Galpin

Team FJ

Anne Galpin

Jérôme Galpin
Final Placement
All 1.
R5 1.

Jean-Luc Roché

Team FJ

Alexandra Robin

Jean-Luc Roché
Final Placement
All 8.
R5 3.

Bruno Longépé

Bruno Longépé

Marie Corbineau

Bruno Longépé
Final Placement
All -
R5 -

Rallye de Dieppe - Normandie

France
11.5. - 13.5.2018
tarmac

Mickaël Faucher

Team FMSA

Laurène Campagne

Mickaël Faucher
Final Placement
All 6.
R5 4.

Eddie Lemaitre

Eddie Lemaitre

Séverine Lebourgeois

Eddie Lemaitre
Final Placement
All 5.
R5 3.

Eric Roussel

Rally Service Racing

Thibaud Roussel

Eric Roussel
Final Placement
All 12.
R5 5.

Rali da Calheta

Portugal
11.5. - 12.5.2018
tarmac

Alexandre Camacho

Delta Rally
SP 05-29

Pedro Calado

Alexandre Camacho
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Tallinna Ralli

Estonia
11.5. - 12.5.2018
gravel

Jukka Hiltunen

Jukka Hiltunen

Jarkko Kalliolepo

Printsport
Final Placement
All 4.

Emil Lindholm

Printsport

Mikael Korhonen

Printsport
Final Placement
All 3.

Memorial Rally

Mauritius
12.5. - 13.5.2018
tarmac

Rajesh Ramdenee

Rajesh Ramdenee
VIS 158

Richey Beenessreesingh

Rajesh Ramdenee
Final Placement
All 2.

NetBaron Mäntsälä ralli

Finland
12.5.2018
gravel

Jukka Kasi

Printsport

Henri Ania

Printsport
Final Placement
All -

Tomi Tukiainen

Promotorsport

Mikko Pohjanharju

Printsport
Final Placement
All 1.

"Go" Tour Of The Sperrins Rally

United Kingdom
12.5.2018
tarmac

Desi Henry

Desi Henry
SK04 AAA

Liam Moynihan

Desi Henry
Final Placement
All 1.

Anderup El Rally

Denmark
12.5.2018
tarmac

Esben Hegelund

Wevers Sport

Karsten Isaksen

Esben Hegelund
Final Placement
All 1.

Rally Fthiotidos

Greece
12.5. - 13.5.2018
tarmac / gravel

Jourdan Serderidis

SXM Compétition
SK 2220

Frédéric Miclotte

SXM Compétition
Final Placement
Asfaltos 7.
Chóma 3.

Rallye Régional de Printemps

France
12.5. - 13.5.2018
tarmac

Anthony Puppo

Anthony Puppo

Adrien Bonicel

Anthony Puppo
Final Placement
All 1.
R5 1.

Ral·li de Terra Vila de Bellpuig

Spain
12.5.2018
gravel

Eduard Pons

Baporo Motorsport
P 4944 BCW

Dani Muntadas

Baporo Motorsport
Final Placement
All 1.

Vodafone Rally de Portugal

Portugal
17.5. - 20.5.2018
gravel

Pontus Tidemand

ŠKODA Motorsport
11R 0368

Jonas Andersson

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All 8.
WRC 2 1.
RC2 1.

Fabio Andolfi

Motorsport Italia
11R 0379

Simone Scattolin

ACI Team Italia WRC
Final Placement
All 30.
WRC 2 15.
RC2 18.

Łukasz Pieniążek

Printsport
A·6155

Przemysław Mazur

Printsport
Final Placement
All 9.
WRC 2 2.
RC2 2.

Juuso Nordgren

ŠKODA Motorsport
11R 0367

Tapio Suominen

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All 13.
WRC 2 6.
RC2 6.

Benito Guerra

Motorsport Italia
11R 0329

Borja Rozada

Motorsport Italia
Final Placement
All 15.
WRC 2 7.
RC2 8.

Pedro Meireles

Pedro Meireles
S 9290 BCB

Mário Castro

Pedro Meireles
Final Placement
All -
RC2 -

Miguel Barbosa

Miguel Barbosa
78·TO·69

Hugo Magalhães

BP Ultimate Vodafone ŠKODA Team
Final Placement
All 17.
RC2 9.

António Dias

António Dias
SL2 75E

Daniel Pereira

António Dias
Final Placement
All -
RC2 -

Diogo Salvi

Diogo Salvi
SC WR 90

Jorge Henriques

Diogo Salvi
Final Placement
All 22.
RC2 13.

Joaquim Alves

ARC Sport
85·86·AR

António Costa

Joaquim Alves
Final Placement
All -
RC2 -

Kees Burger

Kees Burger
A·6156

Rebecca van der Marel

Kees Burger
Final Placement
All 37.
RC2 22.

Francisco Teixeira

Rallycar
1234 JYM

João Serôdio

Francisco Teixeira
Final Placement
All 40.
RC2 24.

Rallye Český Krumlov

Czech Republic
18.5. - 19.5.2018
tarmac

Jan Kopecký

ŠKODA Motorsport
11R 0369

Pavel Dresler

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All 1.
2 1.

Vojtěch Štajf

Racing 21
01R 0380

Marcela Ehlová

Racing 21 - Klokočka ŠKODA Team
Final Placement
All 5.
2 5.

Filip Mareš

Kresta Racing
11R 0288

Jan Hloušek

ACA ŠKODA Autoklub Team
Final Placement
All 4.
2 4.

Karel Trojan

Korno Motorsport
01R 0339

Zdeněk Jůrka

Karel Trojan
Final Placement
All 53.
2 11.

Tomáš Pospíšilík

AOP Racing Team
09R 0082

Jiří Hovorka

Autokomplex Menčík ŠKODA Rally team
Final Placement
All 10.
2 9.

Karel Štochl

Karel Štochl
11R 0404

Adéla Vacková

Karel Štochl
Final Placement
All 9.
2 8.

Robert Adolf

Kresta Racing
01R 0332

Petr Novák

AV Power
Final Placement
All 13.
2 10.

Rajd Dolnośląski - Hotel Zieleniec

Poland
18.5. - 20.5.2018
tarmac

Grzegorz Grzyb

MM Rally Team
KE S 119

Robert Hundla

Grzegorz Grzyb
Final Placement
All 2.
2 2.

Mikołaj Marczyk

MM Rally Team
KE S 125

Szymon Gospodarczyk

ŠKODA Polska Motorsport
Final Placement
All -
2 -

Jakub Brzeziński

Proracing
KJE 747

Kamil Kozdroń

GO+Cars Atlas Ward
Final Placement
All 1.
2 1.

SM O.K. Auto-ralli

Finland
18.5. - 19.5.2018
gravel

Eerik Pietarinen

TGS Worldwide

Juhana Raitanen

TGS Worldwide
Final Placement
All 1.

Marko Mänty

JTR Racing

Joni Mäkelä

TGS Worldwide
Final Placement
All 3.

Teemu Asunmaa

Asunmaa Racing

Ville Mannisenmäki

Hannu's Rally Team
Final Placement
All 4.

Nikolay Gryazin

Sports Racing Technologies

Yaroslav Fedorov

Sports Racing Technologies
Final Placement
All -

Emil Lindholm

Printsport

Mikael Korhonen

Printsport
Final Placement
All 2.

Tomi Tukiainen

Promotorsport

Mikko Pohjanharju

Printsport
Final Placement
All 8.

Jukka Kasi

Printsport

Henri Ania

Printsport
Final Placement
All 12.

Lars Stugemo

Lars Stugemo

Karl-Olof Lexe

Printsport
Final Placement
All 18.

Kari Hämäläinen

?

Risto Pietiläinen

Printsport
Final Placement
All 17.

Jari Tuuri

Jari Tuuri

Jukka Ruotsalainen

DYNAMO
Final Placement
All 13.

Ville Pynnönen

TGS Worldwide

Pasi Lahtinen

TGS Worldwide
Final Placement
All 14.

Sezoensrally

Belgium
18.5. - 19.5.2018
tarmac / gravel

Kris Princen

Bernard Munster Autosport
1-TWS-361

Yannic Sterken

Kris Princen
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Adrian Fernémont

S.A.N. Mazuin
1-TVH-010

Samuel Maillen

Ecurie N.E.W. Racing
Final Placement
All -
RC2 -

Sébastien Bedoret

Pevatec Competition
1-ZAV-075

Thomas Walbrecq

Hainaut Motor Club
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Didier Duquesne

Bernard Munster Autosport
1-TVD-957

François Geerlandt

Autostal Atlantic
Final Placement
All -
RC2 -

Erik van Loon

Wevers Sport
SP 06-18

Harmen Scholtalbers

Erik van Loon
Final Placement
All -
RC2 -

Steve Matterne

Bernard Munster Autosport
1-UDC-300

Rik Vanlessen

Ecurie Hesbaye
Final Placement
All 7.
RC2 5.

Vincent Verschueren

GoDrive Racing
1-NKT-007

Véronique Hostens

Autostal Duindistel
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Rallye Antibes Côte d'Azur

France
18.5. - 20.5.2018
tarmac

Pierre Roché

Team FJ

Martine Roché

Team FJ
Final Placement
All 4.
R5 4.

Quentin Gilbert

2C Compétition

Valentin Salmon

2C Compétition
Final Placement
All 11.
R5 10.

Bruno Riberi

P.A. Racing

Anthony Gorguilo

Bruno Riberi
Final Placement
All 6.
R5 6.

Rhys Yates

Rhys Yates
SP 06-06

Elliott Edmondson

Rhys Yates
Final Placement
All 7.
R5 7.

Steve Fernandes

Steve Fernandes

Olivier Beck

Steve Fernandes
Final Placement
All 15.
R5 12.

Rallye Régional de la Matheysine

France
18.5. - 19.5.2018
tarmac

Michel Giraldo

Roger Tuning

Méryl Giraldo

Michel Giraldo
Final Placement
All 1.
R5 1.

RSAC Scottish Rally

United Kingdom
18.5. - 19.5.2018
gravel

David Bogie

David Bogie
SP 04-03

Kevin Rae

David Bogie
Final Placement
All 1.

Björn Waldegårds minne

Sweden
19.5.2018
gravel

Martin Hagman

Riflex Sport
YFO389

Jan Hagman

Riflex Sport
Final Placement
All -
4WD -

Violenrallyt

Sweden
19.5.2018
gravel

Kjell Sandberg

Kjell Sandberg
SPR112

Göran Lönnmark

Kjell Sandberg
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Rally Biltema

Sweden
19.5.2018
gravel

Anton Eriksson

Melvyn Evans Motorsport
SP 05-71

Lars Andersson

Anton Eriksson
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Rally Talsi

Latvia
19.5.2018
gravel

Benediktas Vanagas

Nacionalinis Automobilių Klubas
BEN 055

Mindaugas Čepulis

General Financing team Pitlane
Final Placement
All 5.
R5 2.

Rally Valli Vesimesi

Italy
19.5. - 20.5.2018
tarmac

Alessandro Re

HK Racing
SP 04-41

Fulvio Florean

Scuderia Etruria
Final Placement
All 1.
R5 1.

Jacopo Araldo

Roger Tuning
21 97SE

Lorena Boero

Meteco Corse
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rally Piancavallo

Italy
19.5. - 20.5.2018
tarmac

Andrea De Luna

Colombi Racing Team
FF 140TR

Denis Pozzo

MRC Sport
Final Placement
All 2.
R5 2.

Alessandro Prosdocimo

HK Racing
14R 0350

Marsha Zanet

MRC Sport
Final Placement
All 7.
R5 5.

Rallye Régional du Printemps de Bords

France
19.5. - 20.5.2018
tarmac

Nicolas Hernandez

Gilles Hernandez

Romain Barbot

Nicolas Hernandez
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rallye Régional du Val Dadou

France
19.5. - 20.5.2018
tarmac

Anthony Puppo

Anthony Puppo

Adrien Bonicel

Anthony Puppo
Final Placement
All 1.
R5 1.

Christian de Boussac

Christian de Boussac Rallye Experience

Anne de Boussac

Christian de Boussac
Final Placement
All 31.
R5 2.

Rallye de Tournai

Belgium
19.5. - 20.5.2018
tarmac

Philip Eggermont

SXM Compétition
SK 2221

Frédéric Miclotte

Philip Eggermont
Final Placement
All 2.

Rally Sprint Dryanovo

Bulgaria
19.5. - 20.5.2018
tarmac

Miroslav Angelov

Miroslav Angelov
100 M 760

Nedialko Sivov

Miroslav Angelov
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Regional de Bajo Chaco

Paraguay
20.5.2018
gravel

Pedro Fadul

Pedro Fadul

Carlos Otazo

Pedro Fadul
Final Placement
All 1.
RC2 1.

AvD-Sachsen-Rallye

Germany
24.5. - 26.5.2018
tarmac

Dominik Dinkel

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 3

Christina Kohl

Brose Motorsport
Final Placement
All 2.
R5 2.

Kalle Rovanperä

TGS Worldwide
SP 0401

Jonne Halttunen

TGS Worldwide
Final Placement
All 1.
R5 1.

Christian Riedemann

Bernard Munster Autosport
1-UDC-300

Michael Wenzel

ADAC Team Weser Ems e.V.
Final Placement
All 5.
R5 5.

Peter Corazza

Wallenwein Rallye Sport
S WT 401

Jörn Limbach

ADAC Sachsen e.V.
Final Placement
All 6.
R5 6.

Sepp Wiegand

Kahle Motorsport
K KM 85

Anne Katharina Stein

Sepp Wiegand
Final Placement
All 3.
R5 3.

Rallye Elba - Trofeo Ford Blubay-Bardahl

Italy
24.5. - 26.5.2018
tarmac

Umberto Scandola

S.A. Motorsport Italia
SL2 28E

Guido D'Amore

Daytona Race
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rudy Michelini

P.A. Racing
11R 0364

Michele Perna

Movisport
Final Placement
All 4.
R5 4.

Giacomo Scattolon

P.A. Racing
A·6132

Paolo Zanini

Road Runner
Final Placement
All 6.
R5 6.

Salvatore Riolo

Pool Racing
SL2 53E

Alessandro Floris

CST Sport
Final Placement
All -
R5 -

Leopoldo Maestrini

P.A. Racing
11R 0362

Daniele Michi

P.S.G Rally
Final Placement
All 14.
R5 14.

Erechim Rally Brasil

Brazil
25.5. - 27.5.2018
gravel

Gustavo Saba

Gustavo Saba
BSU 208

Fernando Mussano

Saba Competicion
Final Placement
All 1.
CODASUR 1.
RC2 1.

Miguel Zaldivar Jr.

Miguel Zaldivar
BXC 788

Victor Aguilera

MZR Rally
Final Placement
All 2.
CODASUR 2.
RC2 2.

Miguel Zaldivar

Miguel Zaldivar
BYF 558

Leonardo Suaya

MZR Rally
Final Placement
All 5.
CODASUR 5.
RC2 4.

Paulo Nobre

Motorsport Italia
11R 0338

Gabriel Morales

Palmeirinha Rally
Final Placement
All 12.
RC2 6.

Rally de Los Ángeles

Chile
25.5. - 27.5.2018
gravel

Cristobal Vidaurre

Conveyor Belt Technology

Rubén García

Cristobal Vidaurre
Final Placement
All 3.
R5 3.

Alejandro Cancio

Conveyor Belt Technology

Santiago García

Alejandro Cancio
Final Placement
All 4.
R5 4.

Rallye Tatry

Slovakia
25.5. - 26.5.2018
tarmac

Grzegorz Grzyb

MM Rally Team
KE S 119

Bogusław Browiński

Rufa Sport
Final Placement
All 2.
2 2.

Martin Koči

Keane Motorsport
CJ 15 WRC

Radovan Mozner

ŠKODA Slovakia Motorsport
Final Placement
All 1.
2 1.

Peter Gavlák

Toksport WRT
AW TS 156

Emil Horniaček

IMAXX-ADV Rally team
Final Placement
All -
2 -

László Német

Botka Rally Team
SP 05-38

János Szegő

Juhász Média
Final Placement
All 3.
2 3.

Tomáš Ondrej

XIQIO Racing
KE S 143

Jakub Slovák

L Racing team
Final Placement
All -
2 -

Raliul Aradului KIA

Romania
25.5. - 26.5.2018
gravel

Dan Gîrtofan

CS ProRally Team Brașov
BV 02 PRT

Tudor Mârza

Prorally Team Brasov
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Valentin Porcișteanu

DTO Rally Team
AG 02 DLO

Dan Dobre

DTO-Tellur R.T.
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Constantin Aur

Academia Titi Aur
B 111 ATA

Silviu Moraru

Constantin Aur
Final Placement
All 8.
RC2 6.

Costel Cășuneanu

Costel Cășuneanu
B 111 WXK

Carmen Poenaru

Costel Cășuneanu
Final Placement
All -
RC2 -

Rally Terra da Auga

Spain
25.5. - 26.5.2018
gravel

José Luis Peláez

RaceSeven
8847 KGZ

Rodolfo Del Barrio

Escuderia Tineo Auto Club
Final Placement
All 2.
R5 2.

Eduard Pons

Baporo Motorsport
P 4944 BCW

Dani Muntadas

Baporo Motorsport
Final Placement
All 6.
R5 5.

ISEUM Rallye

Hungary
25.5. - 27.5.2018
gravel

Miklós Kazár

Korda Racing
SP 04-77

Zsolt Tóth

Proracers.hu
Final Placement
All 4.
2 4.

József Trencsényi

Extrém Sport Team
01R 0385

Gábor Verba

Extrém Sport Team
Final Placement
All 8.
2 8.

Sándor Ollé

Sándor Ollé
SP 0 269

János Czakó

TMC Rallysport
Final Placement
All -
2 -

Péter Osváth

Péter Osváth
SP 04-71

Zoltán Répás

MR Racing
Final Placement
All 14.
2 11.

János Balogh

Topp Cars Rally Team
SP 04-79

Tamás Szőke

Energy RT
Final Placement
All 5.
2 5.

Péter Ranga

Topp Cars Rally Team
SP 06-35

Dániel Holczer

Topp-Cars Rallye Team
Final Placement
All 3.
2 3.

Róbert Bútor

Róbert Bútor
SP 05-35

Róbert Tagai

Dynamic Rally Team
Final Placement
All 6.
2 6.

Zoltán Szabó

Eurosol Racing Team Hungary
SP 06-20

Krisztián Szabó

Eurosol Racing Team Hungary
Final Placement
All -
2 -

Rallye National de Savoie-Chautagne

France
25.5. - 26.5.2018
tarmac

Romain Guillerot

Alésia Méca Sport

Matthieu Bole-Richard

Romain Guillerot
Final Placement
All 2.
R5 2.

Eric Mauffrey

Eric Mauffrey

Julien Rebut

Eric Mauffrey
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rallye Régional de la Croisette

France
25.5. - 26.5.2018
tarmac

Francis Magnou

Arcauto Competition

Emmanuelle Nas de Tourris

Francis Magnou
Final Placement
All 7.
R5 4.

Jacques Seret

Anthony Puppo

Virginie Seret

Jacques Seret
Final Placement
All 3.
R5 3.

Ronde de la Giraglia

France
25.5. - 26.5.2018
tarmac

Jean-Mathieu Leandri

Team FJ

Anthony Gorguilo

Jean-Mathieu Leandri
Final Placement
All 5.
R5 2.

Christian Villoresi

Metior Sport

Cyril Giudicelli

Christian Villoresi
Final Placement
All 13.
R5 4.

Fabrice Giorgi

Fabrice Giorgi

Raphaël Beil

Fabrice Giorgi
Final Placement
All -
R5 -

Jezzine Rally

Lebanon
26.5. - 27.5.2018
tarmac

Roger Feghali

Motortune Racing
RF 102 ES

Joseph Matar

Roger Feghali
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Rodolphe Asmar

Motortune Racing
KI 807 DU

Ziad Chehab

Rodolphe Asmar
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Rally ACI Lecco

Italy
26.5. - 27.5.2018
tarmac

Loris Ghelfi

Colombi Racing Team
FF 140TR

Gianluca Marchioni

New Turbomark Rally Team
Final Placement
All 3.
R5 3.

Marco Gianesini

HK Racing
SP 06-39

Sabrina Fay

Top Rally
Final Placement
All 1.
R5 1.

Ilario Bondioni

DP Autosport
SY6 45E

Elia Ungaro

Elite
Final Placement
All 2.
R5 2.

David Bizzozero

Metior Sport
FN 529KY

Pietro D'Agostino

La Superba
Final Placement
All 7.
R5 6.

Rallye Régional Saint Lô Agglo

France
26.5. - 27.5.2018
tarmac

Eddie Lemaitre

Eddie Lemaitre

Yoan Fauchon

Eddie Lemaitre
Final Placement
All 1.
R5 1.

ORC Canal Rally

Belgium
26.5. - 27.5.2018
tarmac

Melissa Debackere

Autosport Debackere
11R 0319

Cindy Cokelaere

Melissa Debackere
Final Placement
All -

Davy Vanneste

SXM Compétition
SK 2221

Philip Eggermont

Davy Vanneste
Final Placement
All 4.

Vincent Verschueren

GoDrive Racing
1-NKT-007

Nicolas Tjoen

Vincent Verschueren
Final Placement
All -

Rallye du Chablais

Switzerland
31.5. - 2.6.2018
tarmac

Mike Coppens

Metior Sport
SC WR 115

Renaud Jamoul

DMAX Swiss
Final Placement
All -
2 -

EKO Acropolis Rally

Greece
1.6. - 3.6.2018
gravel

Bruno Magalhães

ARC Sport
S 2161 BCC

Hugo Magalhães

Bruno Magalhães
Final Placement
All 1.
ERC 1.
RC2 1.

Norbert Herczig

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 1

Ramón Ferencz

MOL Racing Team
Final Placement
All 2.
ERC 2.
RC2 2.

Grzegorz Grzyb

Eurosol Racing Team Hungary
SP 06-20

Jakub Wróbel

Rufa Sport
Final Placement
All 6.
ERC 6.
RC2 6.

Albert von Thurn und Taxis

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 4

Frank Christian

BRR-Baumschlager Rallye & Racing Team
Final Placement
All 14.
ERC 14.
RC2 14.

Hubert Ptaszek

Tagai Racing Technology
KN S 090

Maciej Szczepaniak

TRT Krezus Rally Team
Final Placement
All 3.
ERC 3.
RC2 3.

Aloísio Monteiro

ARC Sport
39·TH·48

André Couceiro

Aloísio Monteiro
Final Placement
All 12.
ERC 12.
RC2 12.

Orhan Avcıoğlu

Toksport WRT
SL2 92E

Burçin Korkmaz

Toksport WRT
Final Placement
All 8.
ERC 8.
RC2 8.

Paulo Nobre

Motorsport Italia
11R 0338

Gabriel Morales

Palmeirinha Rally
Final Placement
All 9.
ERC 9.
RC2 9.

Jourdan Serderidis

SXM Compétition
SK 2220

Frédéric Miclotte

Jourdan Serderidis
Final Placement
All 7.
ERC 7.
RC2 7.

Simos Galatariotis

Galatariotis Rally Team
AA439-17

Antonis Ioannou

Simos Galatariotis
Final Placement
All 5.
ERC 5.
RC2 5.

Yuriy Protasov

Proracing
JMK 477

Pavlo Cherepin

GO + Cars
Final Placement
All -
ERC -
RC2 -

Juuso Nordgren

Wevers Sport
SP 05-23

Tapio Suominen

Juuso Nordgren
Final Placement
All 19.
ERC 18.
RC2 17.

Efthimios Halkias

RB Motorsport
RA X 788

Leonidas Maheras

Efthimios Halkias
Final Placement
All -
RC2 -

Netier National Capital Rally

Australia
1.6. - 3.6.2018
gravel

Yuya Sumiyama

Cusco Racing
1EZC·784

Takahiro Yasui

Cusco Racing
Final Placement
All 4.
APRC 1.
RC2 3.

Eli Evans

Race Torque Engineering
1EZC·783

Ben Searcy

Eli Evans
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Adrian Coppin

Race Torque Engineering
1GNA·766

Glen Weston

Adrian Coppin
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Rally del Salento

Italy
1.6. - 2.6.2018
tarmac

Fernando Primiceri

Colombi Racing Team
FF 140TR

Cristian Quarta

Casarano Rally Team
Final Placement
All 7.
R5 2.

Sol Rally Barbados

Barbados
1.6. - 3.6.2018
tarmac

Thomas Preston

Thomas Preston
SP 05-41

Carl Williamson

Thomas Preston
Final Placement
All 9.

ELE Rally

Netherlands
1.6. - 2.6.2018
tarmac / gravel

Hermen Kobus

Kobus Tuning Rallyteam
1-PED-236

Erik de Wild

Hermen Kobus
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Erik van Loon

Wevers Sport
SP 06-18

Harmen Scholtalbers

Erik van Loon
Final Placement
All 5.
RC2 5.

Melissa Debackere

Autosport Debackere
11R 0319

Didier Bostoen

Melissa Debackere
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Rally Askersund

Sweden
1.6. - 2.6.2018
gravel

Mattias Adielsson

Pontus Tidemand Racing
BIKE

Andreas Johansson

Mattias Adielsson
Final Placement
All -
4WD -

Martin Berglund

Martin Berglund
YKK458

Joakim Gevert

Martin Berglund
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Nikolay Gryazin

Sports Racing Technologies
KU-1529

Yaroslav Fedorov

Sports Racing Technologies
Final Placement
All 3.
4WD 3.

Anton Eriksson

Melvyn Evans Motorsport
SP 05-71

Magnus Proos

Anton Eriksson
Final Placement
All 10.
4WD 7.

Lars Stugemo

Lars Stugemo

Karl-Olof Lexe

Sunnyside Experience
Final Placement
All 48.
4WD 15.

Fredrik Alsdal

Fredrik Alsdal
RLS283

Lars Andersson

Nilsson Motor i Arboga
Final Placement
All 27.
4WD 14.

Rallye National du Forez Andrézieux-Bouthéon

France
1.6. - 2.6.2018
tarmac

Thibault Habouzit

Thibault Habouzit

Eric Yvernault

Thibault Habouzit
Final Placement
All 2.
R5 1.

Stéphane Derory

Rally Service Racing

Audrey Bessay

Stéphane Derory
Final Placement
All 3.
R5 2.

Rallye National du Laragnais

France
1.6. - 3.6.2018
tarmac

Damien Daumas

RB Motorsport

Alexandre Chabot

Damien Daumas
Final Placement
All 1.
R5 1.

Kuzey Kıbrıs Rallisi

Cyprus
1.6. - 3.6.2018
tarmac / gravel

Burak Çukurova

Topp Cars Rally Team
SP 06-35

Vedat Bostancı

BC Vision Motosport
Final Placement
All 3.
2 3.

Deniz Denner

Topp Cars Rally Team
SP 04-79

Ömer Topcu

BC Vision Motosport
Final Placement
All 4.
2 4.

Erkan Güral

XIQIO Racing
KE S 143

Burak Koçoğlu

BC Vision Motosport
Final Placement
All 12.
2 8.

Rally Team 971

Italy
2.6. - 3.6.2018
tarmac

Jacopo Araldo

Roger Tuning
21 97SE

Lorena Boero

Meteco Corse
Final Placement
All 2.
R5 2.

Patrick Gagliasso

Olivier Burri
1-TWS-361

Dario Beltramo

Eurospeed
Final Placement
All 1.
R5 1.

Stefano Giorgioni

Trico World Rally Team
SY6 22E

Roberta Passone

Meteco Corse
Final Placement
All 3.
R5 3.

Marco Luison

P.A. Racing
A·6132

Gloria Andreis

Eurospeed
Final Placement
All 6.
R5 4.

Rallye National de la Luronne

France
2.6. - 3.6.2018
tarmac

Anthony Puppo

Anthony Puppo

Florian Barral

Anthony Puppo
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rallye National du Pays Viganais

France
2.6. - 3.6.2018
tarmac

Olivier Constanty

Olivier Constanty

Catherine Oziol

Olivier Constanty
Final Placement
All 5.
R5 4.

Michel Abric

Arcauto Competition

Jérôme Castellon

Michel Abric
Final Placement
All 4.
R5 3.

Rallye Régional du Clain

France
2.6. - 3.6.2018
tarmac

Nicolas Hernandez

Gilles Hernandez

Romain Barbot

Nicolas Hernandez
Final Placement
All 1.
R5 1.

Mickaël Faucher

Team FMSA

Anthony Faucher

Mickaël Faucher
Final Placement
All 2.
R5 2.

Claudy Desoil Rally

Belgium
2.6. - 3.6.2018
tarmac

Sébastien Bedoret

Pevatec Competition
1-ZAV-075

Thomas Walbrecq

Sébastien Bedoret
Final Placement
All 1.

Rally Italia Sardegna

Italy
7.6. - 10.6.2018
gravel

Jan Kopecký

ŠKODA Motorsport
11R 0368

Pavel Dresler

ŠKODA Motorsport II
Final Placement
All 8.
WRC 2 1.
RC2 1.

Ole Christian Veiby

ŠKODA Motorsport
11R 0367

Stig Rune Skjærmoen

ŠKODA Motorsport II
Final Placement
All 12.
WRC 2 2.
RC2 2.

Fabio Andolfi

Motorsport Italia
11R 0379

Simone Scattolin

ACI Team Italia WRC
Final Placement
All 15.
WRC 2 4.
RC2 4.

Łukasz Pieniążek

Printsport
A·6155

Przemysław Mazur

Printsport
Final Placement
All 16.
WRC 2 5.
RC2 5.

Benito Guerra

Motorsport Italia
11R 0329

Borja Rozada

Motorsport Italia
Final Placement
All 20.
WRC 2 6.
RC2 8.

Giuseppe Dettori

P.A. Racing
11R 0362

Carlo Pisano

Giuseppe Dettori
Final Placement
All 17.
RC2 6.

Kees Burger

Kees Burger
A·6156

Rebecca van der Marel

Kees Burger
Final Placement
All 19.
RC2 7.

Rally Internazionale del Taro

Italy
8.6. - 10.6.2018
tarmac

Luca Rossetti

P.A. Racing
11R 0364

Eleonora Mori

Promo Sport Racing
Final Placement
All 1.
R5 1.

Alessandro Re

HK Racing
SP 04-41

Fulvio Florean

Etruria
Final Placement
All 2.
R5 2.

Pierre Campana

P.A. Racing
SP 0360

Dominique Savignoni

P.A. Racing
Final Placement
All 3.
R5 3.

Marco Gianesini

HK Racing
SP 06-39

Marco Bergonzi

Top Rally
Final Placement
All 7.
R5 5.

Luca Balbo

Roger Tuning
21 97SE

Lorena Boero

Meteco Corse
Final Placement
All 9.
R5 7.

Alberto Marchetti

Olivier Burri
1-TWS-361

Mario Scalmani

Pintarally Motorsport
Final Placement
All 43.
R5 12.

INA Delta Rally

Croatia
8.6. - 9.6.2018
tarmac

Krisztián Hideg

Korda Racing
SP 04-77

István Kerék

AK Delta Sport
Final Placement
All 2.

Tomáš Pospíšilík

AOP Racing Team
09R 0082

Jiří Hovorka

ACCR Czech Rally Team
Final Placement
All 5.

Rallye Vidreiro Centro de Portugal

Portugal
8.6. - 9.6.2018
tarmac

Pedro Meireles

Pedro Meireles
S 9290 BCB

Mário Castro

Pedro Meireles
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Miguel Barbosa

Miguel Barbosa
78·TO·69

Hugo Magalhães

BP Ultimate Vodafone ŠKODA Team
Final Placement
All 6.
RC2 5.

António Dias

António Dias
SL2 75E

Daniel Pereira

António Dias
Final Placement
All 10.
RC2 8.

Ricardo Teodósio

ARC Sport
68·SR·84

José Teixeira

Ricardo Teodósio
Final Placement
All 2.
RC2 2.

WOODSTOXX - MOTUL Rally van Wervik

Belgium
8.6. - 9.6.2018
tarmac

Davy Vanneste

SXM Compétition
SK 2221

Eddy Snaet

Davy Vanneste
Final Placement
All 3.

David Bogie

David Bogie
SP 04-03

John Rowan

David Bogie
Final Placement
All 7.

Sébastien Bedoret

Pevatec Competition
1-ZAV-075

Thomas Walbrecq

Sébastien Bedoret
Final Placement
All 4.

Rhys Yates

Rhys Yates
SP 06-06

Elliott Edmondson

Rhys Yates
Final Placement
All 1.

Robin Maes

SXM Compétition
SK 2220

Vincent Verschueren

Robin Maes
Final Placement
All 8.

Rallye Vosges Grand Est

France
8.6. - 10.6.2018
tarmac

Pierre Roché

Team FJ

Martine Roché

Team FJ
Final Placement
All 8.
R5 7.

Quentin Gilbert

2C Compétition

Valentin Salmon

2C Compétition
Final Placement
All 3.
R5 3.

Eric Mauffrey

Eric Mauffrey

Kévin Bronner

Eric Mauffrey
Final Placement
All 7.
R5 6.

Pascal Favrat

Vaison Racing

Jean-Luc Duval

Pascal Favrat
Final Placement
All 25.
R5 11.

Eddie Lemaitre

Eddie Lemaitre

Thomas Chauffray

Eddie Lemaitre
Final Placement
All 12.
R5 10.

Rallye National de la Fougère

France
8.6. - 10.6.2018
tarmac

Anthony Puppo

Anthony Puppo

Florian Barral

Anthony Puppo
Final Placement
All 1.
R5 1.

Paul Gauthier

Paul Gauthier

Christophe Couttier

Paul Gauthier
Final Placement
All 7.
R5 3.

Christian de Boussac

Christian de Boussac Rallye Experience

Anne de Boussac

Christian de Boussac
Final Placement
All 15.
R5 4.

Rallye Régional du Val d'Orain

France
8.6. - 10.6.2018
tarmac

Cédric Rabasse

Alésia Méca Sport

Sabrina Rabasse

Cédric Rabasse
Final Placement
All 1.
R5 1.

Dominique Rebout

Dominique Rebout

Claude Delacroix

Dominique Rebout
Final Placement
All -
R5 -

Rajd Nadwiślański

Poland
8.6. - 10.6.2018
tarmac

Jakub Brzeziński

Proracing
KJE 747

Kamil Kozdroń

GO+Cars Atlas Ward
Final Placement
All 1.
2 1.

Mikołaj Marczyk

MM Rally Team
KE S 119

Szymon Gospodarczyk

ŠKODA Polska Motorsport
Final Placement
All 2.
2 2.

Zbigniew Gabryś

TGS Worldwide
SP 0401

Artur Natkaniec

Rallytechnology
Final Placement
All -
2 -

RSC Athi Rally

Kenya
8.6. - 9.6.2018
gravel

Manvir Baryan

Manvir Baryan
KCK 222F

Drew Sturrock

Multiple Racing Team
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Onkar Rai

Onkar Rai
MENENGAI

Zahir Shah

Kabras Sugar Racing
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Rally di Reggello - Città di Firenze

Italy
9.6. - 10.6.2018
tarmac

Maurizio Diomedi

Step Five Motorsport
OY07 UKO

Mauro Turati

Porto Cervo Racing
Final Placement
All -
R5 -

Paolo Moricci

Pool Racing
SL2 53E

Paolo Garavaldi

Pol. Italy Team
Final Placement
All -
R5 -

Marco Cavalieri

Metior Sport
SC WR 115

Massimo Bazzani

Promoservice Team
Final Placement
All 4.
R5 3.

Pierluigi Della Maggiora

Rally Experience
A·6132

Valerio Favali

Rally Evolution
Final Placement
All 5.
R5 4.

Rally della Valpolicella

Italy
9.6. - 10.6.2018
tarmac

Luca Hoelbling

S.A. Motorsport Italia
FF 413CM

Mauro Grassi

Scuderia Car Racing
Final Placement
All 5.
R5 5.

Riccardo Scandola

S.A. Motorsport Italia
SL2 28E

Daniele Pasi

Scuderia Car Racing
Final Placement
All 3.
R5 3.

Djurs Rally

Denmark
9.6.2018
tarmac / gravel

Esben Hegelund

Wevers Sport

Mie Aagaard Johansen

Esben Hegelund
Final Placement
All -

Roland Poulsen

Kristian Poulsen

Ole Frederiksen

Roland Poulsen
Final Placement
All 3.

Rally de la Madera - Caaguazú

Paraguay
9.6. - 10.6.2018
gravel

Gustavo Saba

Gustavo Saba
BSU 208

Fernando Mussano

Gustavo Saba
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Miguel Zaldivar

Miguel Zaldivar
BYF 558

Rubén García

Miguel Zaldivar
Final Placement
All -
RC2 -

Miguel Zaldivar Jr.

Miguel Zaldivar
BXC 788

Victor Aguilera

Miguel Zaldivar
Final Placement
All -
RC2 -

Blas Zapag Jr.

Blas Zapag

Enrique Fratta

Blas Zapag
Final Placement
All -
RC2 -

Pedro Fadul

Pedro Fadul

Hans Thiede

Pedro Fadul
Final Placement
All 6.
RC2 5.

ValPista Rally Experience

Italy
9.6. - 10.6.2018
tarmac

Emanuele Giannetti

Colombi Racing Team
FF 140TR

Giuseppe Proia

Emanuele Giannetti
Final Placement
All 1.

Cyprus Rally

Cyprus
15.6. - 17.6.2018
tarmac / gravel

Bruno Magalhães

ARC Sport
S 2161 BCC

Hugo Magalhães

Bruno Magalhães
Final Placement
All 2.
ERC 2.
RC2 2.

Norbert Herczig

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 1

Ramón Ferencz

MOL Racing
Final Placement
All 3.
ERC 3.
RC2 3.

Hubert Ptaszek

Tagai Racing Technology
KN S 090

Maciej Szczepaniak

TRT Krezus Rally Team
Final Placement
All 22.
ERC 18.
RC2 21.

Simos Galatariotis

Galatariotis Rally Team
AA439-17

Antonis Ioannou

Simos Galatariotis
Final Placement
All 1.
ERC 1.
RC2 1.

Juuso Nordgren

Wevers Sport
SP 05-23

Tapio Suominen

Juuso Nordgren
Final Placement
All -
ERC -
RC2 -

Albert von Thurn und Taxis

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 4

Bjorn Degandt

BRR-Baumschlager Rallye & Racing Team
Final Placement
All 8.
ERC 8.
RC2 8.

Orhan Avcıoğlu

Toksport WRT
SL2 92E

Burçin Korkmaz

Toksport WRT
Final Placement
All 5.
ERC 5.
RC2 5.

Dávid Botka

Botka Rally Team
SP 05-38

Márk Mesterházi

Sysinfo Rally Team
Final Placement
All 7.
ERC 7.
RC2 7.

Paulo Nobre

Motorsport Italia
11R 0338

Gabriel Morales

Palmeirinha Rally
Final Placement
All 17.
ERC 14.
RC2 16.

Vojtěch Štajf

Racing 21
01R 0337

Marcela Ehlová

ACCR Czech Rally Team
Final Placement
All 6.
ERC 6.
MERC 2.
RC2 6.

AGROTEC PETRONAS rally

Czech Republic
15.6. - 16.6.2018
tarmac

Jan Kopecký

ŠKODA Motorsport
11R 0369

Pavel Dresler

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All 1.
2 1.

Martin Koči

Keane Motorsport
CJ 15 WRC

Radovan Mozner

ŠKODA Slovakia Motorsport
Final Placement
All 2.
2 2.

Grzegorz Grzyb

MM Rally Team
KE S 119

Bogusław Browiński

Rufa Sport
Final Placement
All 5.
2 5.

Jaromír Tarabus

Eurosol Racing Team Hungary
SP 06-65

Daniel Trunkát

Jaromír Tarabus
Final Placement
All 6.
2 6.

Peter Gavlák

Topp Cars Rally Team
SP 06-35

Emil Horniaček

IMAXX-ADV Rally team
Final Placement
All 9.
2 9.

Filip Mareš

Kresta Racing
11R 0288

Jan Hloušek

ACA ŠKODA Autoklub Team
Final Placement
All 4.
2 4.

Karel Trojan

Korno Motorsport
01R 0339

Zdeněk Jůrka

Karel Trojan
Final Placement
All 8.
2 8.

Karel Štochl

Karel Štochl
11R 0404

Adéla Vacková

Karel Štochl
Final Placement
All 16.
2 12.

Tomáš Pospíšilík

AOP Racing Team
09R 0082

Jiří Hovorka

Autokomplex MENČÍK ŠKODA rally team
Final Placement
All 7.
2 7.

Patrik Rujbr

Patrik Rujbr
01R 0376

Veronika Římalová

TNT Počernice
Final Placement
All -
2 -

Zdeněk Pokorný

Zdeněk Pokorný
01R 0352

Richard Lasevič

Zdeněk Pokorný
Final Placement
All 25.
2 14.

Robert Adolf

Kresta Racing
01R 0332

Petr Novák

AV POWER
Final Placement
All 13.
2 11.

ADAC Rallye Stemweder Berg

Germany
15.6. - 16.6.2018
tarmac

Dominik Dinkel

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 3

Christina Fürst

Brose Motorsport
Final Placement
All -
R5 -

Christian Riedemann

Bernard Munster Autosport
1-UDC-300

Michael Wenzel

ADAC Team Weser-Ems e.V.
Final Placement
All 1.
R5 1.

Taxi4 Székesfehérvár Rallye

Hungary
15.6. - 17.6.2018
tarmac

Ferenc Vincze

Eurosol Racing Team Hungary
SP 06-20

Ágnes Farnadi

Armet Protect
Final Placement
All 1.
2 1.

János Balogh

Topp Cars Rally Team
SP 04-79

Tamás Szőke

Energy RT
Final Placement
All -
2 -

József Trencsényi

Extrém Sport Team
01R 0385

Gábor Verba

Extrém Sport Team
Final Placement
All 8.
2 7.

Péter Osváth

Péter Osváth
SP 04-71

Csaba Nemes

MR Racing
Final Placement
All 7.
2 6.

VIADA Rally Žemaitija

Lithuania
15.6. - 16.6.2018
gravel

Benediktas Vanagas

Nacionalinis Automobilių Klubas
BEN 055

Mindaugas Čepulis

General Financing team Pitlane
Final Placement
All 3.
R5 2.

Vaidotas Žala

Agrorodeo Team
KMS 513

Andris Mālnieks

AGRORODEO
Final Placement
All 1.
R5 1.

Pohjanmaa Ralli

Finland
15.6. - 16.6.2018
gravel

Eerik Pietarinen

TGS Worldwide

Juhana Raitanen

TGS Worldwide
Final Placement
All 2.

Marko Mänty

JTR Racing

Joni Mäkelä

TGS Worldwide
Final Placement
All -

Emil Lindholm

Printsport

Mikael Korhonen

Printsport
Final Placement
All 6.

Teemu Asunmaa

Asunmaa Racing

Ville Mannisenmäki

Hannu's Rally Team
Final Placement
All 1.

Nikolay Gryazin

Sports Racing Technologies
KU-1529

Yaroslav Fedorov

Sports Racing Technologies
Final Placement
All 3.

Tomi Tukiainen

Promotorsport

Mikko Pohjanharju

Printsport
Final Placement
All 7.

Jukka Ketomäki

Jukka Ketomäki

Jarkko Alanen

Jukka Ketomäki
Final Placement
All -

Kristian Kiviniemi

TGS Worldwide

Matti Kangas

TGS Worldwide
Final Placement
All 4.

Jukka Kasi

Printsport

Miika Teiskonen

Printsport
Final Placement
All 14.

Jukka Hiltunen

Jukka Hiltunen

Jarkko Kalliolepo

Printsport
Final Placement
All -

Kari Hämäläinen

?

Risto Pietiläinen

Printsport
Final Placement
All 19.

Pasi Lyytikäinen

TGS Worldwide

Panu Plosila

TGS Worldwide
Final Placement
All 12.

Lars Stugemo

Lars Stugemo

Karl-Olof Lexe

Printsport
Final Placement
All 18.

Ville Pynnönen

Antti Selivaara

Timo Hantunen

TGS Worldwide
Final Placement
All 8.

Joule Donegal International Rally

Ireland
15.6. - 17.6.2018
tarmac

Desi Henry

Desi Henry
SK04 AAA

Liam Moynihan

Desi Henry
Final Placement
All -

Raliul Moldovei Bacău

Romania
15.6. - 16.6.2018
gravel

Dan Gîrtofan

CS ProRally Team Brașov
BV 02 PRT

Tudor Mârza

Dan Gîrtofan
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Valentin Porcișteanu

DTO Rally Team
AG 02 DLO

Dan Dobre

Vallino Rally Team
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Constantin Aur

Academia Titi Aur
B 111 ATA

Silviu Moraru

Cotnari Rally Team
Final Placement
All 6.
RC2 6.

Rally San Xavier "Primera Misión Jesuítica"

Bolivia
15.6. - 17.6.2018
gravel

Rodrigo Gutierrez

Rodrigo Gutierrez
4722HIP

Leonardo Suaya

Gutierrez Racing
Final Placement
All 5.
RC2 1.

Rallye National des Bornes

France
15.6. - 16.6.2018
tarmac

Ludovic Gal

Team FJ

Olivier Belot

Ludovic Gal
Final Placement
All 2.
R5 1.

Benjamin Perrin

Roger Tuning

Grégory Deloche

Benjamin Perrin
Final Placement
All 4.
R5 2.

Florian Duret

HK Racing

Benoît Neyret-Gigot

Florian Duret
Final Placement
All 6.
R5 3.

Rallye National Nice Jean Behra

France
15.6. - 16.6.2018
tarmac

Bruno Riberi

P.A. Racing

Florian Haut-Labourdette

Bruno Riberi
Final Placement
All 1.
R5 1.

Romain Haut-Labourdette

Arcauto Competition

Fabien Tardito

Romain Haut-Labourdette
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rallye Régional de la Haute Vallée de la Loire

France
15.6. - 16.6.2018
tarmac

Jérôme Exbrayat

Thibault Habouzit

Franck Sagnard

Jérôme Exbrayat
Final Placement
All 2.
R5 1.

Rallye National des Vins Mâcon

France
15.6. - 17.6.2018
tarmac

Laurent Lecki

Alésia Méca Sport

Jérémy Lamur

Laurent Lecki
Final Placement
All 5.
R5 4.

Thierry Monnet

Rally Service Racing

Cédric Hugonnot

Thierry Monnet
Final Placement
All 6.
R5 5.

Nicolas Hernandez

Gilles Hernandez

Romain Barbot

Nicolas Hernandez
Final Placement
All 3.
R5 2.

Mickaël Faucher

Team FMSA

Anthony Faucher

Mickaël Faucher
Final Placement
All 12.
R5 10.

Eddie Lemaitre

Eddie Lemaitre

Thomas Chauffray

Eddie Lemaitre
Final Placement
All -
R5 -

Nicolas Roux

Nicolas Roux

Nathalie Roux

Nicolas Roux
Final Placement
All 13.
R5 11.

Etienne Bouhot

Team FJ

Christopher Le Morillon

Etienne Bouhot
Final Placement
All 4.
R5 3.

Bruno Longépé

Bruno Longépé

Ronan Choucroun

Bruno Longépé
Final Placement
All 11.
R5 9.

Philippe Greiffenberg

Easy Rally

Laurent Fourcade

Philippe Greiffenberg
Final Placement
All -
R5 -

Mathias Vaison

Vaison Racing

Alexandra Meurat

Mathias Vaison
Final Placement
All 8.
R5 6.

Jean-Luc Roché

Team FJ

Olivier Bacle

Jean-Luc Roché
Final Placement
All 18.
R5 13.

Benoît Chavet

Vaison Racing

Pascal Boyer

Benoît Chavet
Final Placement
All 84.
R5 14.

Jordan Mottard

MBC Location

Léo Occhipinti

Jordan Mottard
Final Placement
All 9.
R5 7.

Gästabudstrofén

Sweden
16.6.2018
gravel

Anton Eriksson

Melvyn Evans Motorsport
SP 05-71

Lars Andersson

Anton Eriksson
Final Placement
All -
4WD -

Kjell Sandberg

Kjell Sandberg
SPR112

Göran Lönnmark

Kjell Sandberg
Final Placement
All 3.
4WD 3.

Fredrik Alsdal

Fredrik Alsdal
RLS283

Emil Nilsson

Nilsson-Motor Arboga
Final Placement
All 14.
4WD 7.

Rally Contea di Ceccano

Italy
16.6. - 17.6.2018
tarmac

Gianni D'Avelli

Colombi Racing Team
FF 140TR

Domenico Ligori

HP Sport
Final Placement
All 1.
R5 1.

Massimiliano Rendina

Motorsport Italia
11R 0329

Emanuele Inglesi

Motorsport Italia
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rally di Alba

Italy
16.6. - 17.6.2018
tarmac

Patrick Gagliasso

Olivier Burri
1-TWS-361

Enrico Ghietti

Eurospeed
Final Placement
All 7.
R5 4.

Pier Giacomo Riva

Metior Sport
FN 529KY

Luca Verzino

Eurospeed
Final Placement
All 36.
R5 12.

Jacopo Araldo

Roger Tuning
21 97SE

Lorena Boero

Meteco Corse
Final Placement
All 4.
R5 2.

Rallye de la Haute Senne

Belgium
16.6. - 17.6.2018
tarmac

Steve Fernandes

Steve Fernandes
FS 0518

Olivier Beck

Steve Fernandes
Final Placement
All 2.

Renties Ypres Rally

Belgium
21.6. - 23.6.2018
tarmac

Bryan Bouffier

Bernard Munster Autosport
1-UDC-300

Xavier Panseri

Bryan Bouffier
Final Placement
All -
RC2 -

Ole Christian Veiby

Wevers Sport
SP 06-18

Stig Rune Skjærmoen

Ole Christian Veiby
Final Placement
All 21.
RC2 18.

Kris Princen

Olivier Burri
1-TWS-361

Bram Eelbode

Kris Princen
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Hermen Kobus

Kobus Tuning Rallyteam
1-PED-236

Erik de Wild

Hermen Kobus
Final Placement
All 7.
RC2 7.

Martin McCormack

Martin McCormack
SY6 46E

David Moynihan

Martin McCormack
Final Placement
All -
RC2 -

Rhys Yates

Rhys Yates
SP 06-06

Elliott Edmondson

Rhys Yates
Final Placement
All -
RC2 -

David Bogie

David Bogie
SP 04-03

John Rowan

David Bogie
Final Placement
All 9.
RC2 9.

Cédric Cherain

Metior Sport
SC WR 115

Filip Cuvelier

Cédric Cherain
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Adrian Fernémont

S.A.N. Mazuin
1-TVH-010

Samuel Maillen

Ecurie N.E.W. Racing
Final Placement
All 6.
RC2 6.

Sébastien Bedoret

Pevatec Competition
1-UMV-226

Thomas Walbrecq

Hainaut Motor Club
Final Placement
All 5.
RC2 5.

Davy Vanneste

SXM Compétition
SK 2221

Eddy Snaet

Autostal Duindistel
Final Placement
All -
RC2 -

Didier Duquesne

Bernard Munster Autosport
1-TVD-957

François Geerlandt

Autostal Atlantic
Final Placement
All 12.
RC2 12.

Robin Maes

SXM Compétition
SK 2220

Christophe Declerck

Autostal Atlantic
Final Placement
All 15.
RC2 15.

Vincent Verschueren

GoDrive Racing
1-NKT-007

Véronique Hostens

Autostal Duindistel
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Gomes Zambia International Rally

Zambia
22.6. - 24.6.2018
gravel

Manvir Baryan

Manvir Baryan
1-UKF-739

Drew Sturrock

Multiple Racing Team
Final Placement
All 1.
ARC 1.
RC2 1.

Rallye Régional des Routes du Lyonnais

France
22.6. - 23.6.2018
tarmac

Loïc Bisson

Easy Rally

Cyril Biolay

Loïc Bisson
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rallye Régional des Vins de Chinon et du Véron

France
22.6. - 24.6.2018
tarmac

Pierre Roché

Team FJ

Justine Baudry

Pierre Roché
Final Placement
All 1.
R5 1.

Laurent Fauguet

Loloservices

Philippe Petitjean

Laurent Fauguet
Final Placement
All 4.
R5 3.

Jean-Luc Roché

Team FJ

Jérôme Galpin

Jean-Luc Roché
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rallye Régional du Brionnais

France
22.6. - 23.6.2018
tarmac

Thierry Monnet

Rally Service Racing

Cédric Hugonnot

Thierry Monnet
Final Placement
All 3.
R5 2.

Mathias Vaison

Vaison Racing

Alexandra Meurat

Mathias Vaison
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rally della Marca

Italy
22.6. - 23.6.2018
tarmac

Efrem Bianco

DP Autosport
SY6 39E

Dino Lamonato

Efrem Bianco
Final Placement
All 7.
R5 2.

Antonio Forato

Metior Sport
11R 0379

Ivan Gasparotto

Xmotors
Final Placement
All 6.
R5 1.

Mark Wallenwein

Wallenwein Rallye Sport
SP 04-20

Jörn Limbach

pro.motorsport
Final Placement
All 12.
R5 4.

Sandro Wallenwein

Wallenwein Rallye Sport
S WT 401

Marcus Poschner

pro.motorsport
Final Placement
All 14.
R5 5.

Rallye de Tierra Ciudad de Astorga

Spain
22.6. - 23.6.2018
gravel

Marco Bulacia

RaceSeven
8847 KGZ

Fabian Cretu

CDE M.Racing Cantabria
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rally de Frutillar

Chile
22.6. - 24.6.2018
gravel

Cristobal Vidaurre

Conveyor Belt Technology

Rubén García

Cristobal Vidaurre
Final Placement
All 4.
R5 4.

Alejandro Cancio

Conveyor Belt Technology

Santiago García

Alejandro Cancio
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rally Alta Val di Cecina

Italy
23.6. - 24.6.2018
tarmac

Pierluigi Della Maggiora

Rally Experience
A·6132

Titti Ghilardi

Rally Evolution
Final Placement
All -
R5 -

Gabriele Cogni

P.A. Racing
11R 0364

Marco Pollicino

Meteco Corse
Final Placement
All 2.
R5 2.

Leopoldo Maestrini

P.A. Racing
SP 0360

Daniele Michi

P.S.G. Ally
Final Placement
All 3.
R5 3.

Schneebergland Rallye

Austria
23.6.2018
gravel

Johannes Keferböck

Eurosol Racing Team Hungary
SP 06-20

Ilka Minor

Johannes Keferböck
Final Placement
All 5.

Christian Mrlik

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 3

Bernhard Ettel

Bezirksblätter Racing Team
Final Placement
All -

San Marino Rally

San Marino
28.6. - 30.6.2018
tarmac / gravel

Umberto Scandola

S.A. Motorsport Italia
SL2 28E

Guido D'Amore

Daytona Race
Final Placement
All 8.
R5 8.

Luca Panzani

SPORTEC engineering
SC 04005

Francesco Pinelli

ART Motorsport
Final Placement
All 6.
R5 6.

Giacomo Costenaro

Michele Piccolotto
01R 0382

Justin Bardini

Hawk Racing Club
Final Placement
All -
R5 -

Nicolò Marchioro

RB Motorsport
RA X 788

Marco Marchetti

MRC Sport
Final Placement
All 3.
R5 3.

Mauro Trentin

Step Five Motorsport
OY07 UKO

Alice De Marco

Movisport
Final Placement
All 5.
R5 5.

Federico Della Casa

3Antenne Sport Racing
TI·201948

Domenico Pozzi

Hawk Racing Club
Final Placement
All 7.
R5 7.

Daniele Ceccoli

P.A. Racing
SP 0360

Piercarlo Capolongo

Scuderia San Marino
Final Placement
All 1.
R5 1.

Giovanni Manfrinato

P.A. Racing
11R 0362

Claudio Condotta

Team Autoservice Sport
Final Placement
All 14.
R5 10.

Tullio Versace

S.A. Motorsport Italia
FF 413CM

Cristina Caldart

Movisport
Final Placement
All 10.
R5 9.

Rajd Śląska

Poland
28.6. - 30.6.2018
tarmac

Jakub Brzeziński

Proracing
KJE 747

Kamil Kozdroń

GO+Cars Atlas Ward
Final Placement
All 2.
2 2.

Mikołaj Marczyk

MM Rally Team
KE S 119

Szymon Gospodarczyk

ŠKODA Polska Motorsport
Final Placement
All 18.
2 6.

Rally Bohemia

Czech Republic
29.6. - 1.7.2018
tarmac

Jan Kopecký

ŠKODA Motorsport
11R 0369

Pavel Dresler

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All 1.
2 1.

Ole Christian Veiby

ŠKODA Motorsport
11R 0374

Stig Rune Skjærmoen

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All 3.
2 3.

Juuso Nordgren

ŠKODA Motorsport
11R 0372

Tapio Suominen

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All 9.
2 9.

Raimund Baumschlager

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 3

Pirmin Winklhofer

BRR - Baumschlager Rallye & Racing Team
Final Placement
All 11.
2 11.

Filip Mareš

Kresta Racing
11R 0288

Jan Hloušek

ACA ŠKODA Autoklub Team
Final Placement
All 5.
2 5.

Vojtěch Štajf

Racing 21
01R 0380

Marcela Ehlová

Racing 21-Klokočka ŠKODA team
Final Placement
All 4.
2 4.

Ferenc Kiss

Korda Racing
SP 04-77

Gergely Patkó

Korda Racing
Final Placement
All 12.
2 12.

Štěpán Vojtěch

Kresta Racing
01R 0332

Michal Ernst

Štěpán Vojtěch
Final Placement
All 8.
2 8.

Tomáš Pospíšilík

AOP Racing Team
09R 0082

Jiří Hovorka

Autokomplex MENČÍK ŠKODA rally team
Final Placement
All 15.
2 15.

Karel Trojan

Korno Motorsport
01R 0339

Zdeněk Jůrka

Karel Trojan
Final Placement
All 13.
2 13.

Karel Štochl

Karel Štochl
11R 0404

Adéla Vacková

Karel Štochl
Final Placement
All -
2 -

Zdeněk Pokorný

Zdeněk Pokorný
01R 0352

Richard Lasevič

Zdeněk Pokorný
Final Placement
All 19.
2 17.

Rally Železniki

Slovenia
29.6. - 30.6.2018
tarmac

János Puskádi

Eurosol Racing Team Hungary
SP 06-65

Barnabás Gódor

Eurosol Racing Team Hungary
Final Placement
All 6.
2 3.

Rallye National du Gard - Alès Agglomération

France
29.6. - 30.6.2018
tarmac

Julien Bourguignon

MBC Location

Valentin Sarreaud

Julien Bourguignon
Final Placement
All 1.
R5 1.

Thierry Beuron

Barroso Sport

Mathieu Gombert

Thierry Beuron
Final Placement
All 6.
R5 4.

Rallye National de Saint Marcellin

France
29.6. - 30.6.2018
tarmac

Fabrice Bect

Team FJ

Arnaud Michal

Fabrice Bect
Final Placement
All 2.
R5 1.

Rallye Régional de la Côte Roannaise

France
29.6. - 30.6.2018
tarmac

Dominique Subert

Thibault Habouzit

Benjamin Mondiere

Dominique Subert
Final Placement
All 5.
R5 2.

Rallye Régional du Prunelli

France
29.6. - 30.6.2018
tarmac

Fabrice Giorgi

Fabrice Giorgi

Raphaël Beil

Fabrice Giorgi
Final Placement
All -
R5 -

Anthony Puppo

Anthony Puppo

Jean-Paul Lazzarini

Anthony Puppo
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rally Valli Ossolane

Italy
30.6. - 1.7.2018
tarmac

Erminio Barbieri

Colombi Racing Team
FF 140TR

Luca Broglia

N.C.
Final Placement
All 9.
R5 7.

Simone Fornara

RSsport di Sandro Rossi
18·QX·31

Silvio Gria

Speed Fire
Final Placement
All 7.
R5 6.

Fabrizio Margaroli

P.A. Racing
11R 0364

Andrea Dresti

Rally & CO
Final Placement
All 1.
R5 1.

Massimo Margaroli

Pool Racing
SL2 53E

Mario Cerutti

Rally & CO
Final Placement
All 2.
R5 2.

Camunia Rally

Italy
30.6. - 1.7.2018
tarmac

Ilario Bondioni

DP Autosport
SY6 45E

Giovanni Maifredini

New Turbomark
Final Placement
All 1.
R5 1.

Fabio Spatti

HK Racing
14R 0350

Samantha Milani

New Turbomark
Final Placement
All 4.
R5 4.

Fabrizio Guerra

DP Autosport
SY6 39E

Ruggero Salinetti

New Turbomark
Final Placement
All 2.
R5 2.

Michael Pogna

DP Autosport
ST 213D

Francesco Ballarini

ABS Sport
Final Placement
All 5.
R5 5.

Pietro Gotti

Metior Sport
FN 529KY

Mirko Grigis

DP Autosport
Final Placement
All 20.
R5 7.

Danilo Scanzi

RB Motorsport
SP 06-61

Simone Stoppa

Giesse Promotion
Final Placement
All 8.
R5 6.

Andrea Minchella

Metior Sport
SC WR 115

Daniele Renzetti

Biella Corse
Final Placement
All 3.
R5 3.

Rali de Castelo Branco

Portugal
30.6. - 1.7.2018
tarmac

Pedro Meireles

Pedro Meireles
S 9290 BCB

Mário Castro

Pedro Meireles
Final Placement
All 6.
RC2 6.

Miguel Barbosa

Miguel Barbosa
78·TO·69

Hugo Magalhães

BP Ultimate Vodafone ŠKODA Team
Final Placement
All 5.
RC2 5.

António Dias

António Dias
SL2 75E

Ilberino Santos

P&B Racing
Final Placement
All 19.
RC2 9.

Ricardo Teodósio

ARC Sport
68·SR·84

José Teixeira

ARC Sport
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Rallye Régional de Sauveterre / St Front

France
30.6. - 1.7.2018
tarmac

Paul Gauthier

Paul Gauthier

Ludovic Moreau

Paul Gauthier
Final Placement
All 7.
R5 1.

Christian de Boussac

Christian de Boussac Rallye Experience

Anne de Boussac

Christian de Boussac
Final Placement
All 30.
R5 2.

Rallye National du Ternois

France
30.6. - 1.7.2018
tarmac

Mickaël Faucher

Team FMSA

Anthony Faucher

Mickaël Faucher
Final Placement
All 4.
R5 3.

Yves Saint Requier

Yves Saint Requier

François Gilbert

Yves Saint Requier
Final Placement
All 7.
R5 4.

Tercera fecha de Súper Prime

Paraguay
1.7.2018
gravel

Gustavo Saba

Gustavo Saba
BSU 208

Fernando Mussano

Gustavo Saba
Final Placement
All -
RC2 -

Blas Zapag Jr.

Blas Zapag

Enrique Fratta

Blas Zapag
Final Placement
All 5.
RC2 4.

Pedro Fadul

Pedro Fadul

Carlos Otazo

Pedro Fadul
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Rallye Aveyron Rouergue Occitanie

France
5.7. - 7.7.2018
tarmac

Pierre Roché

Team FJ

Martine Roché

Team FJ
Final Placement
All 2.
R5 2.

Quentin Gilbert

2C Compétition

Renaud Jamoul

2C Compétition
Final Placement
All 1.
R5 1.

Eric Mauffrey

Eric Mauffrey

Kévin Bronner

Eric Mauffrey
Final Placement
All 4.
R5 4.

Olivier Marty

Rally Service Racing

Thierry Salva

Olivier Marty
Final Placement
All -
R5 -

Ludovic Gal

Team FJ

Loïc Declerck

Team FJ
Final Placement
All 11.
R5 8.

Svenskt Mästerskap Rally-Sprint sommar

Sweden
5.7.2018
gravel

Mattias Adielsson

Pontus Tidemand Racing
BIKE

Andreas Johansson

Mattias Adielsson
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Rally of Lebanon

Lebanon
6.7. - 8.7.2018
tarmac

Roger Feghali

Motortune Racing
RF 102 ES

Joseph Matar

Roger Feghali
Final Placement
All 1.
MERC 1.
RC2 1.

Rodolphe Asmar

Motortune Racing
KI 807 DU

Ziad Chehab

Rodolphe Asmar
Final Placement
All 3.
MERC 3.
RC2 3.

Vojtěch Štajf

Racing 21
01R 0337

Marcela Ehlová

Vojtěch Štajf
Final Placement
All 5.
MERC 5.
RC2 5.

Rali do Marítimo Município de Machico

Portugal
6.7. - 7.7.2018
tarmac

Alexandre Camacho

Delta Rally
SP 05-29

Pedro Calado

Alexandre Camacho
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Rally Internazionale Casentino

Italy
6.7. - 7.7.2018
tarmac

Luca Rossetti

P.A. Racing
11R 0364

Eleonora Mori

Promo Sport Racing
Final Placement
All -
R5 -

Alessandro Re

HK Racing
SP 04-41

Fulvio Florean

Scuderia Etruria
Final Placement
All 1.
R5 1.

Marco Roncoroni

P.A. Racing
11R 0362

Paolo Brusadelli

VS Corse
Final Placement
All 12.
R5 9.

Pierre Campana

P.A. Racing
SP 0360

Dominique Savignoni

P.A. Racing
Final Placement
All 3.
R5 3.

Luca Balbo

Roger Tuning
21 97SE

Lorena Boero

Meteco Corse
Final Placement
All 11.
R5 8.

Nikolay Gryazin

Sports Racing Technologies
GH- 888

Yaroslav Fedorov

Team Sports Racing Tech.
Final Placement
All 2.
R5 2.

Chris Ingram

Toksport WRT
SP 04-47

Ross Whittock

Toksport WRT
Final Placement
All 8.
R5 5.

Rhys Yates

Rhys Yates
SP 06-06

Elliott Edmondson

Brettex
Final Placement
All 15.
R5 11.

Orhan Avcıoğlu

Toksport WRT
SL2 92E

Burçin Korkmaz

Toksport WRT
Final Placement
All 9.
R5 6.

Stefan Göttig

Stefan Göttig
KS R 397

Natalie Solbach-Schmidt

KMCK e.V.
Final Placement
All 25.
R5 12.

Thomas Wallenwein

Wallenwein Rallye Sport
S WT 401

Henry Wichura

race pro motorsport
Final Placement
All 27.
R5 13.

Bernardo Bettarini

Rally Experience
A·6132

Valter Bernardi

Rally Evolution
Final Placement
Naz. -

Alessio Santini

Olivier Burri
1-TWS-361

Susanna Mazzetti

Scuderia Etruria
Final Placement
Naz. 1.

TAXI 4 - Veszprém Rallye

Hungary
6.7. - 8.7.2018
gravel

Ferenc Vincze

Topp Cars Rally Team
SP 04-79

Ágnes Farnadi

Armet Protect
Final Placement
All -
2 -

Miklós Kazár

Korda Racing
SP 04-77

Zsolt Tóth

Proracers.hu
Final Placement
All 1.
2 1.

Norbert Herczig

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 1

Ramón Ferencz

Mol Racing Team
Final Placement
All -
2 -

József Trencsényi

Extrém Sport Team
01R 0385

Gábor Verba

Extrém Sport Team
Final Placement
All 18.
2 11.

Péter Osváth

Péter Osváth
SP 04-71

Csaba Nemes

MR Racing
Final Placement
All 7.
2 7.

János Balogh

Topp Cars Rally Team
SP 06-35

Tamás Szőke

Energy RT
Final Placement
All 3.
2 3.

Róbert Bútor

Róbert Bútor
SP 05-35

Róbert Tagai

Dynamic Rallye Team
Final Placement
All 4.
2 4.

Sándor Ollé

Sándor Ollé
SP 0 269

Annamária Czakó-Budai

TMC Rallyesport
Final Placement
All -
2 -

Krisztián Ferencz

Botka Rally Team
SP 05-38

Zsolt Szenner

Sysinfo - Botka Rallye Team
Final Placement
All 17.
2 10.

Rally San Ramón

Bolivia
6.7. - 8.7.2018
gravel

Rodrigo Gutierrez

Rodrigo Gutierrez
4722HIP

Leonardo Suaya

Gutierrez Racing
Final Placement
All 9.
RC2 1.

Rally Valli della Carnia

Italy
7.7. - 8.7.2018
tarmac

Nicola Cescutti

RB Motorsport
SP 06-61

Simone Crosilla

Scuderia Red White
Final Placement
All 3.
R5 2.

Rallye Régional du Béarn

France
7.7.2018
tarmac

Christian de Boussac

Christian de Boussac Rallye Experience

Anne de Boussac

Christian de Boussac
Final Placement
All 25.
R5 1.

ADAC Rosenhof - Rallye

Germany
7.7.2018
tarmac / gravel

Rolf Petersen

Kahle Motorsport
K KM 85

Jürgen Krabbenhöft

ADAC Schleswig-Holstein e.V.
Final Placement
All 4.
RC2 1.

KMSC Rally

Kenya
7.7.2018
gravel

Manvir Baryan

Manvir Baryan
KCK 222F

Drew Sturrock

Multiple Racing Team
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Onkar Rai

Onkar Rai
MENENGAI

Zahir Shah

Kabras Sugar Racing
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Rally Tvarditsa

Bulgaria
7.7. - 8.7.2018
tarmac

Miroslav Angelov

Miroslav Angelov
110 M 089

Nedialko Sivov

Megaport
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Autoglym ralli

Finland
12.7. - 14.7.2018
gravel

Ole Christian Veiby

Kristoffersson Motorsport

Stig Rune Skjærmoen

Printsport
Final Placement
All 3.
2 3.

Emil Lindholm

Printsport

Mikael Korhonen

Printsport
Final Placement
All 1.
2 1.

Kees Burger

Kees Burger

Rebecca van der Marel

Kees Burger
Final Placement
All 8.
2 8.

Mattias Monelius

Mattias Monelius

Erik Gustafsson

Mattias Monelius
Final Placement
All 6.
2 6.

Pasi Lyytikäinen

TGS Worldwide

Panu Plosila

TGS Worldwide
Final Placement
All -
2 -

Lars Stugemo

Lars Stugemo

Karl-Olof Lexe

Printsport
Final Placement
All 7.
2 7.

Zoltán Szabó

Eurosol Racing Team Hungary
SP 06-20

Krisztián Szabó

Eurosol Racing Team Hungary
Final Placement
All 11.
2 11.

Enipro Rally Lubeník

Slovakia
13.7. - 14.7.2018
tarmac

Grzegorz Grzyb

MM Rally Team
KE S 119

Bogusław Browiński

Rufa Sport
Final Placement
All 1.
2 1.

Martin Koči

Keane Motorsport
CJ 15 WRC

Radovan Mozner

ŠKODA Slovakia Motorsport
Final Placement
All 2.
2 2.

Jaroslav Melichárek

RB Motorsport
SP 06-61

Erik Melichárek

ZANETI Motorsport
Final Placement
All -
2 -

Peter Gavlák

MM Rally Team
KE S 125

Emil Horniaček

IMAXX-ADV Rally team
Final Placement
All 5.
2 5.

Tomáš Ondrej

XIQIO Racing
KE S 143

Jakub Slovák

pt Petroltrans Rally Team
Final Placement
All 3.
2 3.

László Német

Botka Rally Team
SP 05-38

István Szabó

Juhász Média
Final Placement
All 4.
2 4.

Shell Helix Rally Estonia

Estonia
13.7. - 15.7.2018
gravel

Eerik Pietarinen

TGS Worldwide
SP 0401

Juhana Raitanen

TGS Worldwide
Final Placement
All 4.
RC2 1.

Benediktas Vanagas

Nacionalinis Automobilių Klubas
BEN 055

Mindaugas Čepulis

General Financing team Pitlane
Final Placement
All -
RC2 -

Raul Jeets

Sports Racing Technologies
KU-1529

Andrus Toom

Tehase Auto
Final Placement
All 8.
RC2 3.

Aron Domżała

TGS Worldwide
SP 0415

Szymon Gospodarczyk

Aron Domżała
Final Placement
All -
RC2 -

Raliul Perla Harghitei

Romania
13.7. - 14.7.2018
tarmac

Dan Gîrtofan

CS ProRally Team Brașov
BV 02 PRT

Tudor Mârza

Dan Gîrtofan
Final Placement
All -
2 -

Valentin Porcișteanu

DTO Rally Team
AG 02 DLO

Dan Dobre

Valentin Porcișteanu
Final Placement
All 5.
2 3.

Constantin Aur

Academia Titi Aur
B 111 ATA

Silviu Moraru

Constantin Aur
Final Placement
All 6.
2 4.

Rallye Lëtzebuerg

Luxembourg
13.7. - 14.7.2018
tarmac

Steve Fernandes

Steve Fernandes
FS 0518

Olivier Beck

Steve Fernandes
Final Placement
All 3.
RC2 1.

Olivier Collard

HK Racing
14R 0350

Nathalie Borlon

Olivier Collard
Final Placement
All 5.
RC2 2.

Grégoire Munster

Bernard Munster Autosport
1-TVD-957

Johan Jalet

Grégoire Munster
Final Placement
All 7.
RC2 3.

Heinz-Walter Schewe

Heinz-Walter Schewe
SP 04-20

Manfred Stetter

Heinz-Walter Schewe
Final Placement
All 36.
RC2 10.

The Car Shop Challenge

Mauritius
14.7. - 15.7.2018
tarmac

Rajesh Ramdenee

Rajesh Ramdenee
VIS 158

Richey Beenessreesingh

Rajesh Ramdenee
Final Placement
All 2.

NG KÜTAHYA SERAMİK Ege Rallisi

Turkey
14.7. - 15.7.2018
tarmac

Burak Çukurova

Topp Cars Rally Team
SP 06-69

Vedat Bostancı

BC Vision Motor Sport
Final Placement
All 2.
RC2 2.

Erkan Güral

Topp Cars Rally Team
SP 06-35

Burak Koçoğlu

BC Vision Motor Sport
Final Placement
All 6.
RC2 4.

Rally della Lanterna - Rally Val d'Aveto

Italy
14.7. - 15.7.2018
tarmac

Massimo Marasso

Roger Tuning
21 97SE

Veronica Marrè

Etruria
Final Placement
All 6.
R5 3.

Corrado Pinzano

P.A. Racing
SP 0360

Marco Zegna

New Driver's Team
Final Placement
All -
R5 -

Anthony Puppo

Anthony Puppo
AY-337-KC

Laurie Galera

Lanterna Corse Rally Team
Final Placement
All 2.
R5 1.

Alberto Roveta

P.A. Racing
11R 0364

Nicolò Gonella

P.A. Racing
Final Placement
All 4.
R5 2.

Igor Raffo

RSsport di Sandro Rossi
18·QX·31

Paolo Rocca

Lanterna Corse Rally Team
Final Placement
All 8.
R5 4.

Slottssprinten Rally

Sweden
14.7.2018
gravel

Anton Eriksson

Melvyn Evans Motorsport
SP 05-71

Ida Lidebjer Granberg

Anton Eriksson
Final Placement
All 6.
4WD 6.

Kjell Sandberg

Kjell Sandberg
SPR112

Göran Lönnmark

Kjell Sandberg
Final Placement
All 3.
4WD 3.

Martin Berglund

Martin Berglund
YKK458

Joakim Gevert

Martin Berglund
Final Placement
All 1.
4WD 1.

Rallye Régional Le Mans

France
14.7. - 15.7.2018
tarmac

Mickaël Faucher

Team FMSA

Damien Augustin

Mickaël Faucher
Final Placement
All 1.
R5 1.

Bruno Longépé

Bruno Longépé

Marie Corbineau

Bruno Longépé
Final Placement
All -
R5 -

GTC Rally

Netherlands
14.7.2018
tarmac

Hermen Kobus

Kobus Tuning Rallyteam
1-PED-236

Erik de Wild

Hermen Kobus
Final Placement
All 1.
RC2 1.

Melissa Debackere

Autosport Debackere
11R 0319

Didier Bostoen

Melissa Debackere
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Esben Hegelund

Wevers Sport
SP 06-18

Karsten Isaksen

Esben Hegelund
Final Placement
All 3.
RC2 3.

Pearl of Africa Uganda Rally

Uganda
19.7. - 21.7.2018
gravel

Manvir Baryan

Manvir Baryan
MRT-1

Drew Sturrock

Manvir Baryan
Final Placement
All 1.
ARC 1.
RC2 1.

Rally di Roma Capitale

Italy
20.7. - 22.7.2018
tarmac

Bruno Magalhães

ARC Sport
S 2161 BCC

Hugo Magalhães

Bruno Magalhães
Final Placement
All 5.
ERC 5.
RC2 5.

Simos Galatariotis

Galatariotis Rally Team
AA439-17

Antonis Ioannou

Simos Galatariotis
Final Placement
All 18.
ERC 14.
RC2 18.

Nikolay Gryazin

Sports Racing Technologies
GH- 888

Yaroslav Fedorov

Sports Racing Technologies
Final Placement
All 27.
ERC 20.
RC2 21.

Fabian Kreim

ŠKODA AUTO Deutschland
DA X 3232

Frank Christian

ŠKODA AUTO Deutschland
Final Placement
All 4.
ERC 4.
RC2 4.

Grzegorz Grzyb

MM Rally Team
KE S 119

Jakub Wróbel

Rufa Sport
Final Placement
All 3.
ERC 3.
RC2 3.

Orhan Avcıoğlu

Toksport WRT
SL2 92E

Burçin Korkmaz

Toksport WRT
Final Placement
All 12.
ERC 10.
RC2 12.

Fredrik Åhlin

Fredrik Åhlin
YES324

Joakim Sjöberg

Fredrik Åhlin
Final Placement
All 10.
ERC 8.
RC2 10.

Chris Ingram

Toksport WRT
SP 04-47

Ross Whittock

Toksport WRT
Final Placement
All 6.
ERC 6.
RC2 6.

Paulo Nobre

Motorsport Italia
11R 0338

Gabriel Morales

Palmeirinha Rally
Final Placement
All 21.
ERC 16.
RC2 19.

Juuso Nordgren

Wevers Sport
SP 05-08

Tapio Suominen

Juuso Nordgren
Final Placement
All 7.
ERC 7.
RC2 7.

Albert von Thurn und Taxis

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 3

Bjorn Degandt

BRR Baumschlager Rallye & Racing Team
Final Placement
All 14.
ERC 11.
RC2 14.

Rhys Yates

Rhys Yates
SP 06-06

Elliott Edmondson

Rhys Yates
Final Placement
All 17.
ERC 13.
RC2 17.

Umberto Scandola

S.A. Motorsport Italia
FF 413CM

Guido D'Amore

S.A. Motorsport Italia
Final Placement
All -
ERC -
RC2 -

Giandomenico Basso

Metior Sport
SC WR 115

Moira Lucca

Giandomenico Basso
Final Placement
All 2.
ERC 2.
RC2 2.

Aloísio Monteiro

ARC Sport
39·TH·48

Sancho Medeiros

Aloísio Monteiro
Final Placement
All 43.
ERC 29.
RC2 28.

Luca Panzani

Race Art Technology
SC WR 5

Francesco Pinelli

Art Motorsport
Final Placement
All -
RC2 -

Rudy Michelini

P.A. Racing
11R 0364

Michele Perna

Movisport
Final Placement
All -
RC2 -

Giacomo Scattolon

P.A. Racing
11R 0362

Matteo Nobili

Road Runner Team
Final Placement
All 8.
RC2 8.

International Rally of Johor

Malaysia
20.7. - 22.7.2018
gravel

Yuya Sumiyama

Cusco Racing
1EZC·784

Takahiro Yasui

Cusco Racing
Final Placement
All 1.
APRC 1.
RC2 1.

Rally di Pico

Italy
20.7. - 21.7.2018
tarmac

Giuseppe Polisini

RB Motorsport
RA X 788

Fiore Iscaro

Motorsport Italia
Final Placement
All 1.
R5 1.

Fabio Angelucci

Step Five Motorsport
FR 378KA

Battista Giammasi

New Turbo Mark
Final Placement
All -
R5 -

Rali de Famalicão

Portugal
20.7. - 21.7.2018
tarmac

António Dias

António Dias
SL2 75E

Adriana Neves

António Dias
Final Placement
All 2.

Rallye Weiz

Austria
20.7. - 21.7.2018
tarmac

Krisztián Hideg

Korda Racing
SP 04-77

István Kerék

AK Delta Sport
Final Placement
All 4.
RC2 4.

Tomáš Pospíšilík

AOP Racing Team
09R 0082

Jiří Hovorka

ACCR Czech Rally Team
Final Placement
All 6.
RC2 6.

Johannes Keferböck

Eurosol Racing Team Hungary
SP 06-65

Ilka Minor

Johannes Keferböck
Final Placement
All 7.
RC2 7.

Rallye Régional de Matour

France
20.7. - 21.7.2018
tarmac

Thierry Monnet

Rally Service Racing

Thomas Monnet

Thierry Monnet
Final Placement
All 3.
R5 3.

Anthony Puppo

Anthony Puppo

Adrien Bonicel

Anthony Puppo
Final Placement
All 1.
R5 1.

Mathias Vaison

Vaison Racing

Alexandra Meurat

Mathias Vaison
Final Placement
All 5.
R5 4.

Laurent Lecki

Alésia Méca Sport

Jérémy Lamur

Laurent Lecki
Final Placement
All 2.
R5 2.

Rallye Terre de Langres Haute-Marne

France
20.7. - 22.7.2018
gravel

Sylvain Michel

2C Compétition

Lara Vanneste

Sylvain Michel
Final Placement
All 3.
R5 1.

Stefaan Prinzie

SXM Compétition

Sharon Vermeulen

Stefaan Prinzie
Final Placement
All 11.
R5 4.

Rallye National de Saintonge

France
20.7. - 22.7.2018
tarmac

Reynald Moinet

Loloservices

Christophe Gaudin

Reynald Moinet
Final Placement
All 8.
R5 5.

Stéphane Andre

Rally Service Racing

Samuel Passetemps

Stéphane Andre
Final Placement
All 2.
R5 2.

Paul Gauthier

Paul Gauthier

Ludovic Moreau

Paul Gauthier
Final Placement
All -
R5 -

Mickaël Faucher

Team FMSA

Anthony Faucher

Mickaël Faucher
Final Placement
All 1.
R5 1.

Rally Città di Schio

Italy
21.7. - 22.7.2018
tarmac

Efrem Bianco

DP Autosport
SY6 39E

Dino Lamonato

Scuderia P.S.G. Rally
Final Placement
All 1.
R5 1.

Eddie Sciessere

Metior Sport
11R 0379

Flavio Zanella

Movisport
Final Placement
All -
R5 -

Moscato Rally - Rally delle Langhe

Italy
21.7. - 22.7.2018
tarmac

Elwis Chentre

DP Autosport
ST 213D

Elena Giovenale

New Driver's Team
Final Placement
All 1.
R5 1.

Ivan Ballinari

Roger Tuning
1-RVK-490

Paolo Pianca

Lugano Racing Team
Final Placement
All 2.
R5 2.

Massimo Marasso

Roger Tuning
21 97SE

Marco Canuto

Scuderia Etruria
Final Placement
All 3.
R5 3.

Patrick Gagliasso

Colombi Racing Team
FF 140TR

Elio Tirone

Turismotor's
Final Placement
All 4.
R5 4.

Olivier Burri

Olivier Burri
1-TWS-361

Anderson Levratti

DMAX
Final Placement
All -
R5 -

Damiano Reduzzi

Trico World Rally Team
SY6 22E

Giovanni Maifredini

Turismotor's
Final Placement
All 9.
R5 9.

Carryduff Forklift Down Rally

United Kingdom
21.7.2018
tarmac

David Bogie

David Bogie
SP 04-03

John Rowan

David Bogie
Final Placement
All -

Desi Henry

Desi Henry
SK04 AAA

Liam Moynihan

Desi Henry
Final Placement
All 2.

Rallye Régional Les Routes Picardes

France
21.7. - 22.7.2018
tarmac

Dominique Rebout

Dominique Rebout

Isabelle Galmiche

Dominique Rebout
Final Placement
All 1.
R5 1.

Christophe Wilt

Christophe Wilt

Gaëtan Briois

Christophe Wilt
Final Placement
All 2.
R5 2.

Neste Rally Finland

Finland
26.7. - 29.7.2018
gravel

Ole Christian Veiby

ŠKODA Motorsport

Stig Rune Skjærmoen

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All -
WRC 2 -
RC2 -

Fabio Andolfi

Motorsport Italia

Emanuele Inglesi

ACI Team Italia WRC
Final Placement
All 29.
WRC 2 8.
RC2 11.

Benito Guerra

Motorsport Italia

Borja Rozada

Motorsport Italia
Final Placement
All 18.
WRC 2 6.
RC2 8.

Kalle Rovanperä

ŠKODA Motorsport

Jonne Halttunen

ŠKODA Motorsport
Final Placement
All 14.
WRC 2 4.
RC2 4.

Lars Stugemo

Lars Stugemo

Karl-Olof Lexe

Lars Stugemo
Final Placement
All 43.
WRC 2 12.
RC2 18.

Eerik Pietarinen

TGS Worldwide

Juhana Raitanen

TGS Worldwide
Final Placement
All 11.
WRC 2 1.
RC2 1.

Emil Lindholm

Printsport

Mikael Korhonen

Printsport Finland
Final Placement
All 40.
WRC 2 11.
RC2 17.

Teemu Asunmaa

Asunmaa Racing

Ville Mannisenmäki

Teemu Asunmaa
Final Placement
All 35.
RC2 14.

Marko Mänty

JTR Racing

Joni Mäkelä

Marko Mänty
Final Placement
All 16.
RC2 6.

Łukasz Pieniążek

Printsport

Przemysław Mazur

Printsport
Final Placement
All -
RC2 -

Kristian Kiviniemi

TGS Worldwide

Matti Kangas

Kristian Kiviniemi
Final Placement
All -
RC2 -

Mattias Monelius

Mattias Monelius

Erik Gustafsson

Mattias Monelius
Final Placement
All 22.
RC2 9.

Kari Hämäläinen

?

Risto Pietiläinen

Kari Hämäläinen
Final Placement
All -
RC2 -

Ville Pynnönen

Antti Selivaara

Timo Hantunen

Ville Pynnönen
Final Placement
All 17.
RC2 7.

Jari Tuuri

Jari Tuuri

Jukka Ruotsalainen

Jari Tuuri
Final Placement
All -
RC2 -

Zoltán Szabó

Eurosol Racing Team Hungary

Krisztián Szabó

Zoltán Szabó
Final Placement
All 31.
RC2 13.

ADAC Cosmo Rallye Wartburg

Germany
26.7. - 28.7.2018
tarmac

Dominik Dinkel

Baumschlager Rallye & Racing
KI BRR 1

Christina Fürst

Brose Motorsport
Final Placement
All 3.
R5 3.